Női kosárlabda NB I: sima PEAC-diadal a pécsi derbin

2012.10.16. 21:07
A fekete mezes PEAC-Pécs és a PINKK meccse csak az első félidőben hozott nagy küzdelmet (Fotó: Fuszek Gábor)
A vendég PEAC-Pécs második félidei jobb játékának köszönhetően 81–59-re legyőzte a pályaválasztó PINKK-Pécsi 424-et a női kosárlabda NB I 5. fordulójának kedd esti presztízsmérkőzésén, amelyet Komlón rendeztek meg.

A két csapat rangadójára több mint ezer néző volt kíváncsi a Pécshez közeli Komlón. Az első pontot a PINKK szerezte, 10–6-ra is a pályaválasztó vezetett, majd hét PEAC-pont következett. A kezdeti sok hibát eredményesebb támadójáték váltotta fel mindkét oldalon: volt, hogy hét ponttal is vezetett a PINKK (28–21), még az második negyed utolsó percében is nála volt az előny, ám Hutlassa Fanni két villámgyors triplája nyomán a szünetben már a PEAC vezetett (34–36).

A második félidő öt PEAC-ponttal kezdődött. Az amerikai Andrea Barbour nagyon elemében volt, elsősorban az ő pontjai fűtötték azt a 17–4-es rohamot, amellyel a PEAC elhúzott, és olyan előnyt szerzett, amely elegendő volt a sima győzelemhez.

A PINKK-Pécsi 424 három mérkőzés után nyeretlen a bajnokságban, a PEAC már öt csatán van túl, ez volt a harmadik győzelme.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
PINK PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 59–81 (12–13, 22–23, 11–26, 14–19)
Komló, 1100 néző. V: Pálla, Farkas G., Boros T.
PÉCSI 424: TÖRÖK SZ. 13/6, Ruják, Pénzes 6, DOROGOBUZOVA 17/6, Brumermane 8. Cs: Kovács K., Sarok 2, Laczi 8, Lengyel 2, Kováts 3/3, Erős. Edző: Farkas Sándor
PEAC-PÉCS: CZIRJÁK 6, BARBOUR 15, Dusanics 7/3, HORVÁTH L. 12, Jeaschke 6. Cs: Czukor 5, CSUTORÁS 7/3, Hutlassa 8/6, Szamosi 15/3, Raus. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 6. p.: 7–4. 14. p.: 27–20. 17. p.: 28–27. 23. p.: 36–41. 26. p.: 38–53. 33. p.: 49–69. 37. p.: 59–72
Kipontozódott: Dorogobuzova (32. p.), Laczi (36. p.), Csutorás (37. p.), Pénzes (40. p.)
Farkas Sándor: – Amikor az ellenfél zónázott, és ez gyakran előfordult, képtelenek voltunk pontot szerezni.
Zseljko Djokics: – Ez a fiatal pécsi csapat megmutatta, tudja, mit jelent a pécsi szív, a szünetben láttam a szemekben, hogy nem kaphatunk ki.
1. Uniqa Euroleasing Sopron 4 4 310–180 1.000
2. HAT-AGRO UNI Győr 3 3 238–140 1.000
3. DKSK Miskolc 4 3 1 343–277 0.875
4. ZTE NKK 3 2 1 220–219 0.833
5. PEAC-Pécs 5 3 2 327–281 0.800
6. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 4 2 2 276–288 0.750
7. Ceglédi EKK 4 1 3 262–340 0.625
8. BSE-FCSM 4 1 3 244–318 0.625
9. PINKK-Pécsi 424 3 3 170–210 0.500
10. MKB Euroleasing Vasas 4 4 190–327 0.500