Női kosár NB I: előnyben a DVTK a Győr ellen

2016.04.09. 20:59
Jovanovicsnak (14) kulcsszerepe volt a miskolci sikerben (Fotó: Meder István)
Az Aluinvent DVTK Miskolc női kosárlabdacsapata az NB I elődöntőjének első mérkőzésén hazai pályán 82–73-as győzelmet aratott a CMB Cargo-UNI Győr ellen.

A DVTK jól kezdte a találkozót, 9–4-re, majd 18–10-re vezetett, de az első negyed utolsó hat pontját a Győr szerezte. A nyugat-magyarországiak a folytatásban is lendületben maradtak, kintről alaposan megszórták a DVTK-t, és Varga Zsófia két, Rasheed Rita egy triplája után már 31–33 volt az eredmény, közben a miskolciak időt is kértek.

A második negyed végére a kezdeményezés visszakerült a hazaiakhoz, a DVTK fordított, és 43–42-vel vonult pihenőre. A mérkőzés ezt követően is szoros volt, a Győr tapadt, viszont Tacjana Lihtarovics ponterőssége révén a DVTK maradt előnyben, a záró játékrész előtt hat ponttal (63–57).

A miskolciak már nem is adták vissza az irányítást a Győrnek, elkezdték növelni a fórjukat, Tina Jovanovics kosara után megvolt a közte tíz (71–61). A hajrának 75–63-mal fogtak neki a csapatok, és bár a Győr végül tízen belülre tudta csökkenteni a különbséget, ennél nagyobb vigasza nem volt – a DVTK 82–73-ra nyert, és 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ALUINVENT DVTK
CMB CARGO UNI GYŐR 82–73 (18–16, 25–26, 20–15, 19–16)
Miskolc, 1250
néző. V: Pálla, Frányó, Tőzsér
DVTK: Czank 6/3, LIHTAROVICS 20, HODGES 16/6, JOVANOVICS 20, SZÉCSI 10. Csere: Horváth B. 3/3, Szabó P. 2, Bálint R. 2, Rasheed 3/3. Edző: Maikel López
GYŐR: RADOCSAJ 14/3, Laklóth 5/3, Chaney 6, Grigalauskyte 11/3, GOREE 16. Csere: VARGA ZS. 17/9, Koch, Horváth K., Horváth L. 4. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–4. 9. p.: 18–12. 12. p.: 22–16. 15. p.: 28–27. 17. p.: 28–33. 18. p.: 35–35. 23. p.: 45–45. 25. p.: 49–49. 28. p.: 56–53. 34. p.: 63–61. 37. p.: 71–61. 39. p.: 75–63
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DVTK javára
Maikel López: – Látványos és élvezetes mérkőzés volt, erre van szüksége a sportágnak, így a közönség kitűnően szórakozhatott. Mindkét csapat kiváló teljesítményt nyújtott, apró különbségek döntöttek a javunkra.
Völgyi Péter: – Jobban játszott a Diósgyőr, mi nem voltunk elég fegyelmezettek. Főleg védőmunkánk maradt el a várttól, ezen kell változtatnunk ahhoz, hogy hazai pályán nyerni tudjunk.