Női kosár NB I: egyik hazai csapat sem nyert szombaton

MTI MTIMTI MTI
2019.10.26. 20:22
A DVTK, a Győr és a Csata is vendégként győzött a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

A DVTK a Vasas, míg a Győr a PINKK-Pécsi 424 otthonában győzött magabiztosan, a Csata pedig jó kezdést követően kiegyenlített küzdelemben úgy bizonyult jobbnak a TFSE-MTK együttesénél, hogy elérte a 100 pontot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

PINKK PÉCSI 424UNI GYŐR MÉLY-ÚT 54–92 (15–21, 9–25, 19–23, 11–23)
Kozármisleny, 50 néző. V: Ádám J., Fodor A., Szilágyi B.
PINKK: Tenyér 2, SZÜCS L. 13, Stach 9, Jáhni 7, LANDRY 17. Csere: Kovács K., Vári, Zsilinszky 2, Séra 2, Szabó L. 2, Pucz, Horváth Z. Edző: Vanja Miljkovic
GYŐR: YGUERAVIDE 10/3, Török 8, DOMBAI 12, HRUSCÁKOVÁ 17/3, Barnai 5. Csere: Dúl 5/3, CZANK 10/6, Révész 6, DeVaughn 5, VARGA ZS. 12, Mansaré 2, Baffy. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–8. 3. p.: 11–15. 13. p.: 17–30. 17. p.: 22–40. 23. p.: 27–50. 27. p.: 37–62. 32. p.: 45–70. 36. p.: 49–80
Vanja Miljkovics:
– Minden kezdet nehéz, most még nem voltak kimondott elvárásaim. Arra voltam kíváncsi, hogyan reagálnak a lányok a filozófiámra. Dolgozunk tovább, hogy jó formába kerüljünk.
Milos Pavlovics: – Nagyon örülök a győzelemnek, szükségünk volt erre a sikerre a kemény spanyolországi vereség után. A célunkat elértük, fiatal játékosaim lehetőséget kaptak, és éltek is vele.

VASAS AKADÉMIAALUINVENT DVTK MISKOLC 62–87 (9–19, 20–24, 12–25, 21–19)
Pasaréti út, 100 néző. V: Praksch, Nyilas, Major
VASAS: Murray 3, Böröndy V. 9/3, Tóth O. 2, Karlócai, FRASER 21/3. Csere: Szerencsés, VUKOV 18/9, Heljics 5, Szmailbegovics, Madár E. 4, Madár K., Hizsnyik. Edző: Földi Attila
DIÓSGYŐR: Medgyessy, WALKER-KIMBROUGH 17, PUSZTAI P. 16, SKORICS 14, KISS A. 14. Csere: ZELE 13/3, Szűcs R. 4, Kányási 7/3, Katona Sz. 2. Edző: Cziczás László
Kipontozódott: Kiss A. (36. p.)
Földi Attila: –
Szégyenteljes teljesítményt nyújtottunk. El kell gondolkodnunk a közeljövőt tekintve...
Cziczás László: – Nagyon örülök a győzelemnek. Nem várt nagy különbségű sikert arattunk, annak tükrében, hogy két centerünk is hiányzott. Mégpedig egy olyan csarnokban, ahol sok csapat szenvedni fog és páran el is vérezhetnek majd.

TFSE-MTK–NKE-FCSM CSATA 87100 (15–24, 27–26, 19–19, 26–31)
Városmajor, 400 néző. V: Tóth C., Lengyel, Sallai
TFSE: CH. JENKINS 23/9, BERNÁTH 10/6, Doktor 7/3, Arszenics 6, A. JENKINS 36/3. Csere: Kovács V., Süle 2, Herman 3/3. Edző: Magyar Bianka
CSATA: HORVÁTH B. 14/6, Mányoky R., LELIK 22/12, RADÓCZ 14/12, Cannon 15/3. Csere: GUSTAFSON 18/3, FRISKOVEC 17/9. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 8. p.: 11–22. 13. p.: 21–32. 15. p.: 30–41. 18. p.: 32–48. 23. p.: 50–50. 28. p.: 57–65. 32. p.: 64–77. 38. p.: 79–91
Magyar Bianka: –
Nézőcsalogató mérkőzést játszottak a csapatok, szó szerint dobópárbaj alakult ki. Tudtuk, hogy a Csata kiváló teljesítményre képes külső dobásokból, mégsem sikerült levédekezni ellenfelünket. Külön kiemelném ellenfelünk harmincegy dobott pontját a negyedik negyedben, nem mindennapi teljesítmény.
Tursics Krisztián: – Nagyszerű színvonalú, kiváló mérkőzést játszottak a csapatok, ami fontos a budapesti kosárlabdázás számára. Remek dobóteljesítményt nyújtottunk, ismét sikerült megnyerni a lepattanócsatát, amellyel gondjaink voltak mostanában. Védekezésünkben továbbra is sok a hiba, ezeket javítanunk kell.

1. Sopron Basket 5 5 399–272 1.000
2. Aluinvent DVTK Miskolc 6 5 1 488–385 0.917
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 4 1 407–314 0.900
4. NKE-FCSM Csata 5 4 1 413–386 0.900
5. Uni Győr Mély-Út 6 4 2 470–422 0.833
6. TFSE-MTK 6 3 3 477–489 0.750
7. VBW CEKK Cegléd 5 2 3 347–371 0.700
8. ZTE Női KK 5 2 3 364–398 0.700