Női kosár NB I: egy ponttal nyert a Győr a PEAC ellen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.12.20. 20:21
A Győr 58–57-re nyert a PEAC-Pécs otthonában a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapjának rangadóján.

A második félidőben szinte végig vezettek a győriek, az utolsó percben viszont az amerikai Destiny Williams hárompontosával fordított a PEAC. A vendégcsapatnak volt válasza, és a szerb Tamara Radocsaj két sikeres büntetőjével megnyerte a találkozót. A meccs legeredményesebb játékosa a pécsi Williams lett 21 ponttal.

A másik mérkőzésen a PINKK remek utolsó negyedével törte meg a ZTE ellenállását, és aratott 76–65-ös győzelmet a 19 pontos Ruják Nóra és a 16 pontot, valamint 9 lepattanót jegyző Binta Drammeh vezetésével.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ

PEAC PÉCS–CMB CARGO UNI GYŐR 57–58 (18–8, 9–17, 9–20, 21–13)
Pécs, 500
néző. V: Benczur, Tőzsér, Csabai-Kaskötő
PEAC: SZÜCS 9, Parks 8, Raksányi, Zele 6, WILLIAMS 21/3. Csere: Fűrész 4, Pedrals 3, Kaposi, Sztankovics 6, Gorjanácz. Edző: Roberto Hernández
GYŐR: RADOCSAJ 14/9, Horváth K., Varga Zs. 5, GRIGALAUSKITE 13, Goree 10. Csere: LAKLÓTH 11/9, Koch 5/3, Török Á. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 6. p.: 13–3. 13. p.: 18–14. 17. p.: 20–20. 23. p.: 27–31. 26. p.: 30–36. 32. p.: 42–45. 37. p.: 42–51
Roberto Hernández:
– Jól kezdtünk, de a vereség okai már a második negyedben kirajzolódtak. Az első félidőben, bár megvolt rá a lehetőségünk, nem tudtuk eldönteni a mérkőzést, mezőnyből borzalmasan céloztunk. Végig harcoltunk, de a végén nem volt szerencsénk.
Völgyi Péter: – Nagyszerű karácsonyi ajándék ez csapatomtól a szurkolóknak, bevallom, még engem is megleptek a lányok.

ZTE NKK–PINKK PÉCSI 424 65–76 (22–22, 20–22, 12–12, 11–20)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Boros T., Kulcsár, Surányi
ZTE: NAGY D. 15/9, SZALAY 8/6, SZÉLESY 8/6, Licskai 8, Horváth Zs. 10. Csere: Böröndy 10/6, Orsó 6/3, Velkey. Edző: Gál Tamás
PINKK: Sánta 2, RUJÁK 19/12, Tunstull 12, DRAMMEH 16/6, Handy 5/3. Csere: VUCETIC 16/6, Sarok 4, Mojzer 2, Kovalcsik. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 6. p.: 9–13. 8. p.: 15–13. 13. p.: 26–24. 16. p.: 36–32. 22. p.: 44–50. 24. p.: 49–52. 28. p.: 51–54. 35. p.: 57–61. 39. p.: 62–68
Gál Tamás:
– A lelkesedés nem mindig párosult minőségi játékkal. A döntő pillanatokban a vendégek jó, mi pedig rossz döntéseket hoztunk. Megérdemelten nyert ellenfelünk.
Sandro Orlando: – Minden elismerésem a zalaiaké, végig éles meccset játszottunk. A mérkőzés hajrájában dobtunk néhány fontos pontot, akkor húztunk el. Az első félidei gyengébb teljesítmény után feljavult a védekezésünk, és a támadásunk is hatékonyabb lett.

1. UNIQA Sopron 10 8 2 872–661 0.900
2. CMB CARGO UNI Gyõr 10 8 2 742–680 0.900
3. Aluinvent DVTK Miskolc 10 7 3 832–621 0.850
4. Ceglédi EK KSC 10 7 3 671–639 0.850
5. PINKK-Pécsi 424 10 7 3 744–683 0.850
6. PEAC-Pécs 10 6 4 680–664 0.800
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 4 6 662–651 0.700
8. ZTE NKK 10 1 9 638–737 0.550