Női kosár NB I: az orrtörés sem állította meg a BEAC-ot

2017.04.08. 17:56
A női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában a BEAC Újbuda hazai parketten 71–62-re legyőzte az MTK-Budapestet.

A szünetben két ponttal a vendégek vezettek, ám az újbudaiak fordítottak, s kilenc ponttal győztek.

A hazaiaknál Kocsis Fannit orrtörés gyanújával kórházba szállították.

KOSÁRLABDA, NB I A-CSOPORT, NŐK
RÁJÁTSZÁS A 9–11. HELYÉRT
BEAC ÚJBUDA–MTK BUDAPEST 71–62 (18–17, 22–25, 15–10, 16–10)

Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Gál J., Minár, Varga-Záray
BEAC: PUSZTAI P. 15/3, Suppán 2, Süle, SZABÓ F. 13, BARNAI 25. Csere: Kocsis F., Lelik 8/6, Gocsman 6/6, Pál, Boros D. 2. Edző: Balogh Judit
MTK: Koch 12/3, ZSOVÁR 8/3, Jankó, SZÉKELY-HORVÁTH 22/6, Turóczi 4. Csere: Szabó B. 6/6, Semsei 7/6, Ambrus 3. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–4. 8. p.: 14–14. 13. p.: 26–21. 17. p.: 31–31. 24. p.: 49–46. 28. p.: 55–49. 32. p.: 57–55. 36. p.: 63–60. 39. p.: 69–62
Kipontozódott: Jankó (28. p.), Turóczi (40. p.)
Balogh Judit: – Ami örömteli a mai meccsben a győzelmen túl, hogy ennyire gyenge játékból csak fejlődni lehet.
Nagy Dorottya: – Azt gondolom, most játszottunk legjobban a BEAC ellen, de az a védekezés, amit ellenük játszunk, nagyon sok energiát vesz ki a csapatból. Bírtuk három és fél negyeden át, utána is megvoltak még a labdáink, ám azokat már nem tudtuk értékesíteni, kosárra váltani. Innen már csak jobbak lehetünk.