Női kosár NB I: a BEAC győzött a nyeretlenek csatájában

2018.10.20. 16:46
Az ELTE BEAC a nagyszünetben még csak egy ponttal vezetett, a harmadik negyedben viszont eldöntötte az MTK elleni mérkőzést a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában

A BEAC kezdte jobban az összecsapást, a nyolcadik perc közepén Suppán Anna büntetőjével tízzel ment a hazai együttes (13–3). A második negyed elején Czirják Noémi triplájának köszönhetően viszont már az MTK vezetett két egységgel (15–17). Küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők, hol az egyik, hol a másik fél vezetett.

A második negyed derekán Szabó II Dóra kosarával pár ponttal megugrott Balogh Judit csapata, az MTK azonban nem adta fel és az ex-BEAC-os Süle Krisztina kettesével a harmadik játékrész közepén egyenlített a látogató (40–40). A hazaiak azonban ismét meg tudtak újulni, Szabó II mellé Papp Klaudia is felzárkózott pontszerzés terén, ennek köszönhetően a különbség is megnőtt (49–40). A vendégek Szabó Flóra vezérletével hiába próbálkoztak, ezt a rohamot már nem tudták visszaverni. A találkozót a dupla dupláig jutó Mérész Beatrix (12 pont, 11 lepattanó) vezérletével a BEAC nyerte meg.

A harmadik mérkőzésükön ez volt az újbudaiak első győzelme a 2018–2019-es idényben, míg az elmaradt találkozók miatt az MTK Budapest még csupán a második meccsét játszotta, azon viszont már a második vereségét szenvedte el a szezonban.

NŐI KOSÁR NB I
4. FORDULÓ

ELTE BEAC ÚJBUDA–MTK BUDAPEST 65–60 (15–12, 18–20, 18–10, 14–18)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Minár, Gál J., Tóth C.
BEAC: SZABÓ II. D. 20/6, PAPP K. 16, Suppán 5, MÉRÉSZ 12, Mandics 5. Csere: György, Beckley 7/3, Tóth D. Edző: Balogh Judit.
MTK: Pusztai S. 2, Szeitl, Süle 6, SZABÓ FLÓRA 16, Hegedűs J. 12. Csere: Czirják 11/6, Koch 2, Bernáth 3/3, WÉBER 6, Baksa 2. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása. 3. perc:
8–0. 8. p.: 13–5. 11. p.: 15–17. 15. p.: 24–21. 18. p.: 28–28. 23. p.: 40–36. 28. p.: 49–40. 33. p.: 51–46. 37. p.: 59–54.
Kipontozódott: Szabó Flóra (40. p.)
Balogh Judit: –
Azon gondolkoztam, mikor volt legutoljára olyan, hogy ilyen hamar megszereztük az első sikerünket. Rendkívüli módon kíváncsi vagyok, hogy milyen az, amikor egy csapat győzelemmel megy tovább és ez miként fogja befolyásolni a továbbiakat.
Nagy Dorottya: –
Nagyon rosszul jött nekünk a múlt heti pihenő, ez meg is látszott a mérkőzés elején a teljesítményünkön. Sikerült visszajönnünk a meccsbe, de a BEAC mindig el tudott lépni pár ponttal. Pontatlanul dobtunk, javulnunk kell.