Női kosár NB I: a Szekszárd nagyon megverte a Csatát

2020.02.22. 17:45
Erica McCall 24 pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: Földi Imre, 2019)
A Szekszárd hazai pályán nagy különbséggel, 101–53-ra legyőzte egyik közvetlen riválisát, az NKE-Csatát a női kosárlabda NB I 20. fordulójának szombati játéknapján, és fővárosi vetélytársát megelőzve feljött a tabella harmadik helyére. Tabellaszomszédját győzte le a Győr és a TFSE-MTK is, a DVTK fölényesen nyert a sereghajtó PINKK vendégeként, míg a Vasas a BEAC otthonában érvényesítette a papírformát.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–NKE-FCSM CSATA 101–53 (25–12, 19–15, 31–9, 26–17)
Szekszárd, 1100
néző. V: Cziffra, Farkas G., Mészáros B.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 9/9, Dojkic 6, MIKLÓS M. 18/9, MCCALL 24/3, RUZICKOVÁ 15. Csere: KRNJICS 12, Marshall 6/6, Theodoreán, Bálint R. 10/6, Holcz 1, Studer Zs., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
CSATA: Horváth B. 3/3, FRISKOVEC 13/3, Lelik 4, Cannon 15, Gustafson 7/3. Csere: Mányoky 3/3, Radócz 8/6, Solymosi N., Boros J., Angyal, Krasovec. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 14–7. 12. p.: 28–12. 14. p.: 33–18. 17. p.: 41–20. 22. p.: 48–29. 26. p.: 58–31. 28. p.: 63–33. 33. p.: 78–41. 37. p.: 94–48
Djokics Zseljko:
– Csapatom olyan volt, mint a jó szekszárdi bor, amit addig tartanak hordóban, amíg meg nem érik arra, hogy üvegbe kerüljön. Mi egész évben érleltük ezt a csapatot, amely ezúttal karakteres volt, ezért jár neki a nagy elismerés. A saját fegyverével vertük meg a Csatát, ötvenhárom ponton tartottuk ellenfelünket, ez mindennél többet mond. Mindenki kitűnően játszott, ennek köszönhettük a remek győzelmet. Köszönjük a közönségünknek a fergeteges buzdítást!
Tursics Krisztián: – Jár az elismerés a Szekszárdnak, mert remekül játszott, jó ritmusban, jó energiával kosarazott és kiválóan dobott. Sem az emberfogásos, sem a zónavédekezésünk nem működött. A kulcsembereinknek nem ment, s mivel fiatal a csapatunk, ezt nem bírjuk el. Fantasztikus volt a hangulat a csarnokban, ehhez is hozzá kell szokniuk a fiataljainknak. Nincs baj, megyünk tovább, készülünk a Győr elleni jövő heti bajnokinkra.

ELTE BEAC ÚJBUDA–VASAS AKADÉMIA 63–74 (17–20, 6–18, 22–17, 18–19)
Gabányi-sportcsarnok, 350
néző. V: Praksch, Minár, Csabai-Kaskötő
BEAC: SCHLOTT 16, Szabó D., LAKLÓTH 9/3, Mérész 11, FOGG 18. Csere: Tóth F., Dusanics 3, Juhász A., Galántai, Zsámár L. 6/3, Laufer. Edző: Balogh Judit
VASAS: MURRAY 14, Böröndy V. 9/3, Tóth O. 6, Budácsik 4, FRASER 21. Csere: Heljic 4, Bach 3, Szerencsés, Vukov 4, KARLÓCAI 9/9. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 8. p.: 11–16. 13. p.: 19–26. 17. p.: 23–33. 23. p.: 31–43. 28. p.: 39–51. 32. p.: 46–59. 37. p.: 56–70
Balogh Judit:
– Amikor felkeltem és láttam, hogy süt a nap, tudtam, ez szép nap lesz – csak azt nem tudtam, hogy nem nekünk. Egyértelműen jobb volt a Vasas, átgázolt rajtunk, mint az InterCity, kár szépíteni. Nincs más hátra, reménykedünk benne, hogy tudunk még meccset nyerni a továbbiakban.
Földi Attila: – Úgy érzem, sikerült jól felkészülnünk erre a mérkőzésre, az előző idényekkel ellentétben ezúttal a megszerzett előnyünk tudatában okosan kosárlabdáztunk. A korábbi években rendre elizgultuk az ilyen helyzeteket, a jó kezdés után nem tudtuk megőrizni a kiharcolt előnyünket. Ez most sikerült, de kár, hogy valószínűleg ebben az évadban is későn ébredtünk. Nem számolgatjuk, van-e még esélyünk bekerülni a legjobb nyolc közé, meccsről meccsre haladunk előre, a jövő héten a TFSE ellen nehéz mérkőzés vár ránk.

PINKK-PÉCSI 424–ALUINVENT DVTK MISKOLC 70–96 (18–24, 10–27, 23–23, 19–22)
Kozármisleny, 50
néző. V: Győrffy P., Ádám, Györfy R.
PINKK: STACH 21/9, Tenyér 4, Mandics 12, Jáhni 9, LANDRY 18. Csere: Vári 6, Jurkevicsusz, Szücs L., Zsilinszki. Edző: Vanja Miljkovic
DVTK: Medgyessy 4, Skorics 10/6, WALKER-KIMBROUGH 31/12, Kiss A. 2, MORRISON 10/3. Csere: SZÜCS R. 7/3, Pusztai 11, ZELE 12, Kányási 9/3, Katona. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–4. 7. p.: 16–13. 13. p.: 18–28. 18. p.: 23–47. 22. p.: 30–53. 26. p.: 41–64. 29. p.: 49–69. 33. p.: 56–80. 37. p.: 66–85
Vanja Miljkovic:
– Csak az első három percben játszottunk jól. Utána felpuhult a védekezésünk, ami miatt rengeteg indításos kosarat kaptunk.
Cziczás László: – Nagyon fontos volt számunkra a mérkőzés, amit komolyan vettünk, kivéve az elejét. A győzelemmel nem állunk meg, mert jövő héten is fontos feladatok várnak ránk.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VBW CEKK CEGLÉD 72–64 (29–16, 12–13, 16–18, 15–17)
Győr, 150
néző. V: Kapitány, Söjtöry, Kulcsár T.
GYŐR: YGUERAVIDE 14/6, RAKSÁNYI 9/3, Dombai 10/3, Varga Zs. 10/6, Hollivay 1. Csere: BARNAI 6, TAYLOR 15, Dúl P. 3/3, Papp K. 2, Török Á. 2. Edző: Mehmedovic Merim
CEGLÉD: SWANIER 9, Gorjanácz 2, SZOTIRIU 24/6, Szirony 3/3, HIGGINS 18. Csere: Licskai 3/3, Révész L., Böröndy D. 2, Kobolák 3. Edző: Gabriel Carrasco
Mehmedovic Merim:
– A csapat problémája, hogy korábban elveszítette az önbizalmát, ezért adódnak a mérkőzéseken kritikus percei. De jól dolgozunk, a küzdőképesség kifogástalan, és ez a győzelem is segít talán az önbizalom helyreállításában.
Gabriel Carrasco: – Hét napon belül a harmadik mérkőzést játszottuk, ez a terhelés meglátszott a csapat játékán. De még így is kétszer vissza tudtunk kapaszkodni, a negyedik negyedben is feljöttünk döntetlenre, végül csak nagyon kicsi különbség döntött a hazaiak javára.

TFSE-MTK–ZTE NKK 75–71 (11–14, 25–22, 17–17, 22–18)
Városmajor, 150
néző. V: Tóth C., Nagy V., Hervay
TFSE: Ch. Jenkins 9/3, Boros B., SÜLE 14/6, ARSZENICS 13, A. JENKINS 23. Csere: Németh A., BERNÁTH 11/6, Kovács V. 2, Doktor A. 2, Kováts G. 1. Edző: Magyar Bianka
ZALAEGERSZEG: NAGY D. 7/3, Kovács G., Burkholder 9/3, Boonstra 4, HAYES 22/6. Csere: Horti 13/3, DELIC 16/3. Edző: Horváth Zsófia
Kipontozódott: Burkholder (37. p.)
Magyar Bianka:
– Újonc csapat vagyunk, az öltözőben elmondtam, mivel lehet legyőzni a ZTE csapatát: lelkesedés, szerénység és alázat. Az elmúlt időben gödörbe kerültünk, így lélektanilag kellett helyrerázni a lányokat. A csapatkapitány, Süle Krisztina vállára vette társait, és segített ebben. A tavalyi bronzérmest sikerült legyőzni, amely négy légióst alkalmaz, mindez a kiváló munkát mutatja. A két amerikai légiósunk faultproblémákkal küszködött, azonban a magyar játékosok is megmutatták, lehet rájuk számítani. Várjuk a rájátszást, és remélem, hogy utunk, játékunk felfelé vezet majd.
Horváth Zsófia: – Nehéz, küzdelmes meccset játszottunk, amelyet jól kezdtünk. Az egész összecsapást hullámhegyek és hullámvölgyek jellemezték, azonban alulmaradtunk a csatában. Kiegyenlített találkozó volt minden szempontból, hiszen statisztikailag is szinte minden paraméter megegyezik. Dolgozunk és megyünk tovább.