Női kosár NB I: a Szekszárd ezúttal a négybe sem jutott

2019.04.10. 20:26
Utolsóként a Győr jutott a női kosárlabda NB I elődöntőjébe, mivel a negyeddöntő harmadik, szerdai mérkőzésén öt ponttal győzött Szekszárdon.

A nagy port kavaró vasárnapi negyeddöntő után sejteni lehetett, hogy nem a legjobb fogadtatás várja majd a győrieket Szekszárdon. A kisebb nyilatkozatháború egyik szereplőjének, Raksányi Krisztinának a találkozó elején minden megmozdulását füttyszó kísérte a lelátóról, de a parketten is folyt az adok-kapok: Szanja Mandicsnak például monoklival a szeme alatt kellett több mint három negyedet végigjátszania.

Az életnél nincsen nagyobb forgatókönyvíró, s ezt ez a meccs is bebizonyította. Azok után, hogy a kisalföldiek a huszonötödik percben már 18 ponttal is elléptek (32–50), a záró felvonást 12–0-val indította a Szekszárd, amely többször is vissza tudott kapaszkodni egyetlen pontra. Az idegek csatáját azonban a Győr bírta jobban, így nyolc tétmérkőzésen elszenvedett vereség után sorozatban másodszor győzte le a KSC-t, a tolnai megyeszékhelyen pedig 2016 novembere után először.

„A múlt heti vereség után elhitette velünk a szakmai stáb, hogy továbbjuthatunk ebből a párharcból. Ez az összecsapás egy tipikus egylabdás mérkőzés volt. Ugyan nagy előnyt szereztünk, de azt gyorsan le is adtuk. A végén meg kellett nyugodnunk, s ez a higgadtabb játék hozta meg a sikert” – mondta Czank Tímea, a győriek hátvédje.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB CARGO-UNI GYŐR 60–65 (19–21, 11–16, 9–15, 21–13)
Szekszárd, 1000 néző. V: Cziffra, Győrffy, Tóth C.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 8, DOJKIC 13/3, Theodoreán, Mansaré, BISHOP 17. Csere: McCALL 13, Eldebrink 4, Gereben 5/3, Bálint R., Kiss V.
Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Sz. MANDICS 7/3, Raksányi 7, Varga Zs., SZPANU 14/6, GRAY 24. Csere: Török Á., Nagy D. 3/3, Czank 6, Krnjics 4.
Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–6. 6. p.: 10–9. 9. p.: 16–19. 13. p.: 21–27. 17. p.: 24–33. 22. p.: 32–41. 25. p.: 32–48. 30. p.: 39–52. 33. p.: 51–52. 36. p.: 54–59. 38. p.: 58–61.
Kipontozódott: Bishop (40.)
Djokics Zseljko: –
Későn kezdtünk el játszani, de az egész mérkőzésen rosszul dobtuk a hárompontosokat. Nálunk többen nem tudtak teljes értékű edzést végezni, a Győr keretében pedig tapasztaltabb játékosok vannak.
Milos Pavlovics: – Elhittük, hogy a huszonkét pontos vereség után is meg tudjuk fordítani az állást. A kemény munka meghozta a gyümölcsét.
A párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára.

RÁJÁTSZÁS, ALSÓHÁZ
PINKK-PÉCSI 424–VASAS AKADÉMIA 50–88 (15–27, 10–22, 15–21, 10–18)
Kozármisleny, 50 néző. V: Fodor A., Hervay, Rácz
PÉCS: Csukics 9, Sánta P. 13, Csutorás 2, Podrug 2, JÁHNI 17. Csere: Markovic 4, Vári 3/3, Zsilinszki, Szűcs L.
Edző: Laczka Miklós
VASAS: DOMBAI 10, BACH 14/6, Tóth O. 8, Karakasevics 5, HELJIC 18/3. Csere: VARGA A. 11/3, Böröndy V. 7, Vukov 2, Budácsik 7, Szmailbegovics 6, Boros B., Hizsnyik
Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 6–16. 13. p.: 23–29. 17. p.: 25–41. 23. p.: 30–55. 26. p.: 34–61. 33. p.: 42–75. 37. p.: 48–84
Laczka Miklós: –
Nem jön jól, hogy a bajnokságnak ebben a szakaszában, amikor ilyen sorozatterhelés van, egyre csak fogyunk. Bosszantó, hogy az ellenfél ötvenhét lepattanót szedett, védekezésben nem ütöttük be a faultokat, nem voltunk elég kemények, és az első legkisebb nyomásra feladtuk.
Földi Attila: – Azért kell gratulálnom a csapatomnak, mert nehéz helyzet után is motivált volt. Szépen és eredményesen kosaraztunk, Emilija Podrugnak pedig mielőbbi jobbulást kívánok.

ELTE BEAC ÚJBUDA–MTK BUDAPEST 72–52 (18–15, 24–15, 16–11, 14–11)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Csabai-Kaskötő, Goda, Györfy R.
BEAC: LAKLÓTH 10, Dúl P. 3/3, SZABÓ D. 17/9, Beckley 9/3, KOSTOWICZ 14. Csere: Galántai, J. Mandic 7, Tóth D. 2, KOVÁCS V. 7, György 1, Vincze V. 2, Angyal N.
Edző: Balogh Judit
MTK: Czirják 5/3, Bernáth 5/3, SÜLE 15/9, Szabó Flóra 8/3, Hegedűs J. 7/3. Csere: Wéber 2, Koch 2, Pusztai S. 2, Szeitl 1, Szabó B. 5/3, Gróf T.
Edző: Nagy Dorottya
Balogh Judit: –
Soha nem látott győzelmi szériában vagyunk, három meccset egyhuzamban az elmúlt tizenöt évben biztosan nem nyertünk. Jó lenne ezt minél tovább vinni, a legboldogabbak akkor lennénk, ha a sorozat csak jövőre szakadna meg.
Nagy Dorottya: – Ugyanazok a típushibák voltak meg a szombati, Vasas elleni meccsen is, mint ezen az estén. Ezeket kell mindenképpen kijavítanunk a következő mérkőzésre. A BEAC fáradtabban kezdett, jó lett volna, ha ezt jobban ki tudjuk használni, akkor szorosabb találkozót játszhattunk volna.