Női kosár NB I: a Sopron sikere a hajráig volt kérdéses

2015.01.10. 18:29
A listavezető Sopron tíz ponttal megverte idegenben a ZTE-t a női kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján.

A középmezőnyben állomásozó zalai csapat a nagyszünetben három ponttal még vezetett, a záró negyedre pedig döntetlennel fordultak a felek, ám az utolsó tíz percben a Sopron bizonyította, miért áll a tabella élén.

ZALAEGERSZEG:
NAGY D. 18/6, Darida 1, MACKAY 18/12, Zele 9, HORVÁTH ZS: 16. Csere: Varga Zs. 4, Szélesy 11, Ambrus 2. Edző: Gáll Tamás
SOPRON:
CIGLAR 12, HARTLEY 22/9, MCBRIDE 19/6, Kuttor 9/3, STANKOVICS 11. Csere: CRVENDAKICS 10/3, Krnjics 4, Zsovár 2, Weininger, Simon Zs. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–10. 13. perc: 25–18. 17. p.: 46–38. 25. p.: 62–53. 32.p.: 68–70. 38. p.: 72–87.
Kipontozódott: Zele 37.p.
Gáll Tamás: – A hétközi találkozóhoz hasonlóan a végjátékban vesztettük el a mérkőzést. Addig kimondottan jól kosaraztunk, de a Sopron győzelme megérdemelt.
Igor Polenek: – Nagyon kemény mérkőzés volt, nem véletlenül kapott ki itt a Győr és a PEAC is itt. Az első félidőben rosszul védekeztünk, 49 pontot dobott a ZTE, a másodikban megváltoztattuk az elzárások védését, így 18 perc alatt csak 23 pontot kaptunk és nyertünk. Gratulálok kollégámnak az eddigi szezonhoz!

1. Uniqa-Euroleasing Sopron 11 11 990–760 1.000
2. CMB Cargo Uni Győr 10 8 2 789–675 0.900
3. PEAC-Pécs 10 7 3 791–657 0.850
4. PINKK-Pécsi 424 10 7 3 770–657 0.850
5. Aluinvent DVTK Miskolc 10 5 5 797–714 0.750
6. ZTE Nõi Kosárlabda Klub 11 5 6 813–830 0.727
7. Ceglédi EKK 10 4 6 733–800 0.700
8. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 3 7 657–823 0.650