Női kosár NB I: a Sopron otthon bukta el a veretlenségét - a PEAC ellen

2015.01.31. 20:26
A PEAC-Pécs 88–81-es győzelmet aratott a forduló előtt veretlen Sopron otthonában a női kosárlabda NB I 14. fordulójában. A vendégek a nagyszünetben már 18 ponttal is vezettek.

Érthető a pécsiek öröme (Fotó: Szabó Miklós)

A forduló legnagyobb rangadójának ígérkezett a PEAC soproni vendégjátéka. A hazaiak 13 meccsükből 13-at megnyertek, azaz a találkozó esélyesének számítottak, de a Pécs elleni összecsapás soha nem lehet előre lefutott. Kiváltképp, hogy az előző bajnokság elődöntőjében és a Magyar Kupa döntőjében is a PEAC diadalmaskodott.

A pécsiek ezúttal is nagyon bekezdtek, Natalie Hurst vezérletével az első játékrész végére 26–16-ra megléptek. A Sopron feltámadása ráadásul a második játékrészben sem érkezett el: a nagyszünetre 18 pontos előnyre tettek szert a vendégek.

„Úgy megyünk Sopronba, hogy nyerni akarunk” – mondta Raksányi Krisztina a találkozó előtt a Nemzeti Sportnak. A pécsiek csapatkapitánya nem beszélt a levegőbe. Igaz, a csapatkapitányok nem is szoktak a levegőbe beszélni…

Arra azért nem lehetett számítani, hogy a pécsiek végig oktatják ellenfelüket, ráadásul idegenben. A Sopron a harmadik negyedben vissza is jött a mérkőzésbe, tíz pontra zárkózott az utolsó tíz perc előtt, a negyedik negyedben pedig Alekszandra Crvendakics hárompontosa után már csak 71–66-os hátrányban volt. És még volt hátra nyolc perc.

A felzárkózás azonban rengeteg energiát emészthetett fel soproni oldalon, mert a PEAC ezután könnyedén visszaállította a tízpontos különbséget – végül 88–81-re nyert.

Kisebb meglepetésre a Győr is kikapott hazai pályán. A bajnokság második helyezettjét a ZTE győzte le.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
14. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR–ZTE NKK 86–91
(24–23, 18–27, 22–23, 22–18)
Győr, 200 néző. Vezette: Tőzsér, Vida, Hervay
GYŐR: RADOCAJ 15, Török Á. 5/3, Ivanovics 2, Laklóth 6/6, VAJDA A. 26/12. Csere: Czirják 12/9, Takács K. 2, Vincze V. 8, Vulics 10. Edző: Völgyi Péter
ZTE: Nagy D. 9, Darida 6/3, VARGA ZS. 17/3, Zele 17, Horváth Zs. 4. Csere: SZÉLESY 20/3, MACKAY 16/9, Ambrus 2, Velkey. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–5. 5. p.: 13–8. 8. p.: 17–15. 14. p.: 26–32. 18. p.: 37–45. 22. p.: 46–50. 25. p.: 50–59. 28. p.: 57–69. 32. p.: 70–75. 37. p.: 78–85
Kipontozódott: Nagy D. (36. p.), Radocaj (37. p.)
Völgyi Péter:
– Egyértelműen a védekezésünk miatt veszítettük el egymás után a második hazai mérkőzésünket. Ezen kell a jövőben javítani.
Gáll Tamás: – Az első félidőben remekül támadtunk, a másodikban higgadtak tudtunk maradni.

CEGLÉDI EKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74–85 (23–20, 17–20, 19–21, 15–24 )
Cegléd, 320 néző. Vezette: Gál J., Bognár T., Csabai-Kaskötő B.
CEGLÉD: Szepsi 8/6, HADZOVICS 16/6, Gorjanácz 10, SKORICS 21/6, Serbán 9/6. Csere: Szabó II 2, Lengyel, Kobolák 4, RUTTNER ZS. 4. Edző: Cziczás László
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 23/6, Theodorán 10/6, SCSEKICS 19/6, Mansare 6, Sztjepanovics 8. Csere: Hajdú Zs. 5/3, BOSKOVICS 13/9, Studer Zs. 1. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 7. p.: 12–12. 15. p.: 31–27. 25. p.: 46–54. 30. p.: 59–61. 34. p.: 59–70. 40. p.: 74–85
Cziczás László:
– A szenzációs dobóformát kifogó Szekszárd teljesen megérdemelten nyert.
Magyar Gergely: – Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert amire készültünk egész héten, azt maximálisan megvalósították. Nem ijedtünk meg attól, hogy Cegléden kell játszanunk, és hál’ istennek, a dobásaink is ültek.

ALUINVENT DVTK–MTK BUDAPEST 77–47 (15–10, 17–14, 29–10, 16–13)
Miskolc, 700 néző. Vezette: Pozsonyi, Sallai, Rácz
DVTK: CZANK 15/6, Bálint R. 7/3, Dubei 8/3, Szécsi 9, Coulibaly 6. Csere: ALLISON 10/3, Ciappina 6/6, Horváth B. 2, Szabó P. 1, Arad 2, Sikora, RASHEED 11/3. Edző: Maikel López
MTK: MEDGYESSY 14/3, Orsó 11/3, Vukov, Turóczi, Barnai. Csere: Orbán 5/3, Böröndi 7, Zsilinszki, Szabó V., Baksa 5, Roglic 5, Suppán. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 10–4. 14. p.: 21–12. 27. p.: 51–32. 37. p.: 75–38
Kipontozódott: Medgyessy (27. p.), Coulibaly (38. p.)
Maikel López:
– Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, ami a nagyszünetig be is igazolódott. Az első két negyedben a védekezésünk elfogadható volt, de támadásban nem találtuk a tempót. Később belelendültünk.
Stevan Csupics: – Húsz percig sikerült szorossá tennünk a mérkőzést. A folytatásban kiütköztek a hibáink, amit a diósgyőriek rendre kihasználtak.

UNIQA EUROLEASING SOPRON–PEAC-PÉCS 81–88 (16–26, 21–29, 24–16, 20–17)
Sopron, 800 néző. Vezette: Győrffy, Jakab, Makovsky
SOPRON: Hartley 7, MCBRIDE 24/3, Weninger 2, Crvendakics 9/3, Krnjics 6. Csere: Simon 5, Kuttor 4, SZTANKOVICS 16, Ciglar 5/3, Krivacsevics 3, Zsovár. Edző: Igor Polanek
PÉCS: HURST 24/6, Raksányi 2, N. JOVANOVICS 19/3, WILLIAMS 13/3, Kaposi 2. Csere: Raus, T. JOVANOVICS 16, Kiss V. 5, Orozovics 7, Szűcs. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–11. 6. p.: 8–18. 8. p.: 14–20. 13. p.: 26–33. 16. p.: 32–44. 19. p.: 38–51. 22. p.: 44–55. 25. p.: 48–60. 28. p.: 53–65. 33. p.: 66–75. 35. p.: 66–78. 38. p.: 74–84
Kipontozódott: Kaposi (34. p.), N. Jovanovics (38. p.)
Igor Polenek:
– Kemény csatára számítottunk, be is következett. Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, amin a második húsz percben tudtunk javítani. Vereség után nem lehetek elégedett, de koncentrálunk a következő Európa-kupa-mérkőzésünkre.
Djokics Zseljko, a Pécs edzője: – Büszke vagyok csapatomra, hiszen Sopronban győztük le a listavezetőt. Az első két negyedben dobtunk ötvenöt pontot, ez nagyszerű, kellett hozzá hit, erő és akarat, s mindez megvolt az egész mérkőzés folyamán. Nagyszerűen játszottak a lányok, kitették szívüket-lelküket.