Női kosár NB I: a Sopron lelépte a PEAC-Pécset

2014.04.15. 19:38
Iva Ciglar vezeti a labdát, a háttérben Zseljko Djokics gesztikulál hevesen (Fotó: Földi Imre)
Az Uniqa Euroleasing Sopron hazai pályán 76–45-re nyert a PEAC-Pécs ellen a női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Legutóbb a székesfehérvári kupadöntőben találkozott egymással a két csapat, akkor 65–61-re a Pécs nyert. Most viszont Sopronban kellett volna diadalmaskodnia a PEAC-nak, ami már keményebb diónak bizonyult. Nagyon is keménynek.

Az első negyedet 14–11-re a hazaiak nyerték meg, pontjaiknak több mint felét (nyolcat) Iva Ciglar szerezte.

A folytatásban is a Sopron játszott jobban, a sok labdát eladó PEAC félidőben már 9 pontos hátrányban volt (29–20).

Zseljko Djokicsnak a nagyszünetben nem sikerült felráznia csapatát, amely támadásban továbbra is rendkívül indiszponált volt, a soproniak viszont belelendültek, és a harmadik negyed végére eldöntötték az összecsapást (54–32).

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Tianna Hawkins volt, az amerikai bedobó 20 ponttal járult hozzá a Sopron 76–45-ös győzelméhez.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

UNIQA-EUROLEASING SOPRON–PEAC-PÉCS 76–45 (14–11, 15–9, 25–12, 22–13)
Sopron, 600
néző. V: dr. Vígh, Hegedűs, Tőzsér
SOPRON: CIGLAR 14, Fegyverneky 5, Simon zs. 5/3, HAWKINS 20/3, Krnjics 5. Csere: SZTANKOVICS 6, Faris 2, Zsovár 8/6, Tetemondova 6, Licskai 5. Edző: Igor Polenek
PEAC: Reid 3, Jovanovics 7/3, Raksányi 3, Nagy-Bujdosó 8/3, BISHOP 14. Csere: Kublina 2, Fürész, Nagy D. 2, Kaposi 2, Szűcs, Raus, Pap 4. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 5. p.: 10–8. 8. p.: 14–10. 12. p.: 16–11. 15. p.: 20–16. 18. p.: 26–20. 23. p.: 38–22. 26. p.: 45–31. 28. p.: 52–31. 32. p.: 60–34. 36. p.: 67–39
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára.
Igor Polenek:
– Kiváló teljesítményt nyújtott csapatom, pedig a mérkőzés előtt beteg és sérült játékosokkal voltunk tele. Ennek ellenére mindegyikük megmutatta, hogy ilyen állapotban is odateszi magát a győzelemért, s így annak örülhetek, hogy egy nullra vezetünk.
Zseljko Djokics: – Készültünk a Sopron ellen, de nem számítottunk ilyen kemény összecsapásra. Az első félidőben a hazaiak megleptek bennünket, s úgy érzem, ez alapján a Sopron jobb csapat nálunk. Ennek ellenére Pécsett mi fogunk győzni.