Női kosár NB I: a Sopron „beragadt”, majd simán győzött

2015.10.04. 20:16
A női kosárlabda NB I 1. fordulójában az UNIQA Sopron hazai pályán 73–49-es győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen.

A Sopron jól kezdett, de 10–6 után megtorpant, így meglepetésre az első negyed végén vendégelőnyt (14–18) mutatott az eredményjelző. A házigazda egy 6–0-s szériával fordított, és innen már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést: a szekszárdiak szünetig tartották magukat, de a harmadik negyedben elfogyott az erejük, a Sopron végül könnyed győzelmet aratott. A mérkőzés legeredményesebbje a 18 pontot szerző és 8 lepattanót is leszedő Alekszandra Crvendakics volt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 73–49
(14–18, 21–13, 17–7, 21–11)
Sopron, 1000
néző. V: Frányó, Surányi, Bognár
SOPRON: Ciglar 4, Fegyverneky 6, Dubei 2, CRVENDAKICS 18/6, KRNJICS 10. Csere: HALVARSSON 14, Simon 8/3, Wéninger 5/3, Zsovár 5/3, Határ 1. Edző: Sterbenz László
SZEKSZÁRD: Studer Zs., Theodoreán, RIMARENKO 12, A. Mansaré, Barber 8. Csere: Studer Á. 7, Sekics 8/6, Őri 5/3, Demirovics 4, Simon A., Tamis 5/3. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 5. p.: 10–6. 8. p.: 10–15. 13. p.: 18–18. 16. p.: 27–23. 18. p.: 27–28. 23. p.: 40-33. 27. p.: 46–36. 33. p.: 55–40. 38. p.: 67–47
Sterbenz László:
– Nagy elődeim azt mondták: ami nem jó, nem szép, nem látványos, az küzdelmes. Ez most az volt.
Magyar Gergely: – Egy félidőn át pariban voltunk a Sopronnal, ezt a félidei eredmény is mutatja. De egy mérkőzés négy negyedig tart.

1. Aluinvent DVTK Miskolc 1 1 88–55 1.000
2. UNIQA Sopron 1 1 73–49 1.000
3. PINKK-Pécsi 424 1 1 76–63 1.000
4. CMB CARGO UNI Gyõr 1 1 68–65 1.000
5. PEAC-Pécs 1 1 65–68 0.500
6. ZTE NKK 1 1 63–76 0.500
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 1 1 49–73 0.500
8. Vasas Akadémia 1 1 55–88 0.500