Női kosár NB I: a Sopron bejutott a legjobb négy közé

2016.04.02. 20:39
A címvédő Uniqa Sopron magabiztos győzelmet aratott a ZTE ellen a női kosárlabda NB I rájátszásában, és 2–0-s összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.

A Sopron idegenben győzte le 18 ponttal a Zalaegerszeget, ezzel elsőként jutott be a legjobb négy közé a rájátszásban.

A címvédő több labdát adott el, ám sokkal jobban lepattanózott ellenfelénél. A mérkőzés legeredményesebbje 20 ponttal az amerikai Peters Devereaux Peters lett. A Sopron az utolsó játékrészben kerekedett igazán a Zalaegerszeg fölé, ebben 15 ponttal többet szerzett.

A Szekszárd hosszabbítás után aratott egypontos diadalt hazai pályán az Aluinvent DVTK Miskolc ellen, és egyenlített ki a két győzelemig tartó párharcban. A Győr végig futott az eredmény után Cegléden, a PEAC-Pécs hazai pályán nyert kilenc ponttal a PINKK-Pécsi 424 ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

ZTE NKK–UNIQA SOPRON 61–79 (10–12, 19–18, 23–25, 9–24)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Makovsky, Surányi, Gyuris
ZTE:
NAGY D. 13, Gáspár-Szalay 5/3, SZÉLESY 11/3, Pap R. 3, Licskai 2. Csere: Velkey 7/3, Horváth Zs. 11/3, Böröndy 9/3, Orsó. Edző: Gáll Tamás
SOPRON:
Ciglar 2, FEGYVERNEKY 15/3, Simon Zs. 11, PETERS 20, Krnjics 4. Csere: HONTI 13, Crvendakics 4, Határ 8, Lelas 2, Dubei. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 5. perc:
5–6. 9. p.: 10–8. 14. p.: 17–22. 22. p.: 35–32. 32. p.: 52–57. 35. p.: 54–61
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:
2–0 a Sopron javára

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–ALUINVENT DVTK 62–61 (22–14, 12–15, 10–18, 13–10, 5–4) – hosszabbítás után
Szekszárd, 500
néző. V: Jakab L., Balog Gy., Praksch
ATOMERŐMŰ:
SCSEKICS 14/6, Studer Á. 2, THEODOREÁN 5/3, Demirovics 4, BARBER 8. Csere: Mansaré 1, RYMARENKO 22/12, STUDER ZS. 6, Hegedűs-Őri. Edző: Djokics Zseljko
DVTK:
Czank 5/3, Hodges 4, LIHTAROVICS 18/12, Brewer, Horti 3. Csere: RASHEED 13, SZÉCSI 15/3, Bálint 3/3. Edző: Maikel López
11–10. 15. p.: 27–18. 25. p.: 39–36. 35. p.: 46–50

Djokics Zseljko:
– Miskolcon megmutattuk, hogy van tartásunk, és tudunk kosárlabdázni a favorizált DVTK ellen. Az első félidőben kiválóan védekeztünk, és csak azért nem győztünk nagyobb különbséggel, mert a vendégek zónája ellen nem találtuk a ritmust. Szurkolóink biztatása pluszenergiát adott.
Maikel López:
– Ahogy vártuk, kemény, küzdelmes összecsapást játszottunk. A hibáinkat ki kell küszöbölnünk a harmadik találkozóra. Várjuk a keddi, a párharcot eldöntő meccset.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:
1–1

CEGLÉDI EKK–CMB CARGO UNI GYŐR 72–63 (25–7, 11–19, 19–20, 17–17)
Cegléd, 450
néző. V: Benczúr T., Minár L., Sallai I.
CEGLÉD:
MEDGYESSY 11, Katona 8, SKORIC 22/6, Serbán 6, MAKSZIMOVIC 17. Csere: Kobolák 2, Szabó II. 3/3, Szepsi 3/3, Ruttner Zs. Edző: Cziczás László
GYŐR:
RADOCAJ 14/3, Laklóth 8/6, Varga Zs. 6, Grigalauskyte 4, GOREE 23, Csere: Chaney 6, Horváth L. 2, Koch, Horváth K. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–0. 5. p.: 13–4. 7. p.: 21–5. 13. p.: 28–12. 16. p.: 33–16. 24. p.: 40–30. 29. p.: 47–41. 33. p.: 55–52. 37. p.: 62–55. 39. p.: 65–63
Kipontozódott: Chasey (38. p.) Goree (40. p.)

Cziczás László:
– Maximális tisztelet a lányoknak, óriásit küzdöttek. Negyven percig végig vezetve teljesen megérdemelt győzelmet arattunk a nálunk jóval erősebb Győr ellen Cegléd városának hírnevét öregbítve.
Völgyi Péter:
– Gratulálok a Ceglédnek ,adtunk nekik egy negyednyi előnyt...
Az egyik csapat második gyõzelméig tartó párharc állása: 1–1

PEAC-PÉCS–PINKK PÉCSI 424 73–64 (24–19, 12–10, 26–12, 11–23)
Pécs, 1500
néző. V: Papp P., Söjtöry, Tőzsér
PEAC:
PEDRALS 10/6, RAKSÁNYI 13/9, Zele 4, Parks 14/3, WILLIAMS 16. Csere: SZTANKOVICS 16, Fűrész, Eivery, Bozóki. Edző: Roberto Hernández
PINKK:
Babkina 11/3, Ruják 2, DRAMMEH 15, Nagy D. 9, ROBERTSON-WARREN 17. Csere: Handy 3/3, Gémes-Sarok 7/3, Kovalcsik, Sánta. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–6. 7. p.: 19–14. 13. p.: 27–21. 18. p.: 31–27. 23. p.: 45–31. 27. p.: 54–35. 33. p.: 65–48. 37. p.: 69–58
Roberto Hernández:
– Nehéz mérkőzést játszottunk, az első három negyeddel elégedett vagyok, az utolsóban viszont védekezést váltott ellenfelünk, amire nem reagáltunk jól, és elhittük, hogy már megnyertük a mérkőzést.
Laczka Miklós:
– Az első huszonöt percben nem voltunk igazi csapat, nem játszottunk egységesen. Ez volt a legnagyobb hiba. Az utolsó negyedben viszont intenzívebben, jól kosárlabdáztunk.
1–1

RÁJÁTSZÁS A 9–10. HELYÉRT

ELTE-BEAC ÚJBUDA–VASAS AKADÉMIA 78–60 (25–11, 18–20, 18–18, 17–11)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Rácz Zs., Jurák, Vida J.
BEAC: Pál 3, PUSZTAI S. 20/3, SÜLE 15/3, György 4, BARNAI 22. Cs: Bagi 4, Horváth Sz., Reiner, SZABÓ F. 8, Zana 2, Gocsman, Király L. Edző: Balogh Judit
VASAS: Cymmer 7/3, FARKAS F. 13, Bajnóczi 1, Zsilinszki 12, DOBOS 10. Cs: Czirják 2, Tóth T. 6, Markó D. 5, Bernáth 2, Solymosi 2, Gundel Takács, Kulcsár. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása: 2. perc: 10–0. 8. p.: 17–8. 14. p.: 30–17. 18. p.: 41–27. 23. p.: 45–35. 27. p.: 53–42. 34. p.: 68–51. 38. p.: 76–58
Balogh Judit:
– Hajrá, MAFC!
Halmai Gábor: – Gratulálok a BEAC-nak. Csupán három-négy percig kosárlabdáztunk igazán jól, ekkor fel is jöttünk, ellenfelünk újítani tudott, és újra elhúzott. Az ilyen párharcoknál a különbség lényegtelen, a végén már a fiatalok játszottak.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az ELTE-BEAC Újbuda javára