Női kosár NB I: a Sopron a Győrt, a DVTK az MTK-t győzte le

2014.03.27. 19:43
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának nyolcadik fordulójában az Uniqa Euroleasing Sopron a Hat-Agro Uni Győrt, míg az Aluinvent DVTK Miskolc a MTK-Budapestet győzte le magabiztosan házigazdaként.

A győriek hátránya folyamatosan nőtt Sopronban, a végén a házigazdák már a száz dobott pontot ostromolták, de végül eggyel elmaradtak attól. Két negyeden át jól tartotta magát az MTK a DVTK vendégeként, ám a 25–7-re elbukott harmadik játékrészt követően nem volt esélye a tisztes vereségre.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK–MTK BUDAPEST 77–47 (18–14, 14–14, 25–7, 20–12)
Miskolc, 500
néző. V: Fodor, Sallai, Rácz
DVTK: Bukovszki 2, Raven 12, Dubei 5, JANSONE 16/3, Tobin 13. Cs: CZANK 17/9, Vincze, Bálint 8/6, Horváth B. 2, Szabó P. 2, Szabó B., Sverrisdottir. Edző: Maikel López
MTK: Orsó 9/3, MEDGYESSY 14/6, Szvitlica 9, Vukov 6, Karakasevics 3. Cs: Bagi, Cymmer 6/3, Szabó V., Reiner, Miháczi. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 20–16. 15. p.: 26–19. 24. p.: 37–28. 26. p.: 45–31. 28. p.: 53–32. 34. p.: 63–39. 38. p.: 73–44
Maikel López:
– Örülök, hogy az első helyen maradtunk, ám tudom, még hosszú a szezon. A nagyszünetig emberfogásos védekezést alkalmaztunk, de nem mondhatom, hogy jól ment nekünk, a találkozó azonban negyven percig tart.
Sztevan Csupics: – Az első két negyedben az emberfogás ellen egálmeccset játszottunk. Aztán a diósgyőriek zónavédekezésre váltottak, s azzal tudtak nyerni ilyen különbséggel. Nekünk a jövő héten ennél fontosabb lesz a ceglédiek elleni csatánk.

UNIQA EUROLEASING SOPRON–HAT-AGRO UNI GYŐR 99–66 (26–19, 24–16, 24–20, 25–11)
Sopron, 300
néző. V: Győrffy, Hegedűs, Jakab
SOPRON: Ciglar 13/12, FEGYVERNEKY 7/3, SIMON ZS. 21/3, Hawkins 13, LICSKAI 12/3. Cs: FARIS 8/3, Krnjics 4, Zsovár 7/3, Sztankovics 8, Tetemondová 6. Edző: Igor Polenek
GYŐR: Gambiraza 9/3, Koch 2, Laklóth 12/9, TINKLE 20/3, Mansaré A. Cs: Semsei 7, DIAMANT 16, Lengyel, Fejes. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 12–8. 8. p.: 20–11. 13. p.: 34–25. 17. p.: 45–30. 19. p.: 50–32. 23. p.: 58–42. 25. p.: 62–46. 28. p.: 71–50. 33. p.: 80–57. 38. p.: 96–66
Igor Polenek:
– Büszke vagyok csapatomra, hogy a kupavereség után motiváltan játszottunk ezen a találkozón. Ezt a ritmust kell tartani az edzéseken és a mérkőzéseken is, s akkor meg tudjuk erősíteni pozíciónkat a tabellán.
Bencze Tamás: – Most is bizonyította a Sopron, hogy jobb csapat. Mi csak részsikereket értünk el, míg a hazaiak nagyon motivált cseréikkel végig kiválóan játszottak.