Női kosár NB I: a Sopron 30, a PINKK 26 ponttal nyert

2015.01.17. 20:28
A listavezető Sopron hazai pályán 86–56-ra megverte a Ceglédet a női kosárlabda NB I 12. fordulójának szombati játéknapján. A házigazda a második negyedet 21 ponttal nyerte meg, javarészt az ebben a játékrészben mutatott teljesítményének köszönheti fölényes sikerét.

A PINKK Pécsi 424 az első negyedben 18 pontos előnyre tett szert az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen, így a folytatásban hiába esett vissza fokozatosan negyedenként, magabiztosan nyerte meg a találkozót. A Zalaegerszeg annak köszönheti az MTK felett aratott sikerét, hogy jobban bírta idegekkel a végjátékot, mint a fővárosiak.PINKK Pécsi 424 az első negyedben 18 pontos előnyre tett szert az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen, így a folytatásban hiába esett vissza fokozatosan negyedenként, magabiztosan nyerte meg a találkozót. A Zalaegerszeg annak köszönheti az MTK felett aratott sikerét, hogy jobban bírta idegekkel a végjátékot, mint a fővárosiak.

SOPRON:
Ciglar 12, Hartley 5/3, MCBRIDE 11/3, Kuttor 6, STANKOVIC 10. Csere: Krnic 9, Simon 9/3, CRVENDAKICS 15/3, Weninger 5, Licskai 4. Edző: Igor Polenek
CEGLÉD:
Szepsi 2, Gorjanácz 1, SZKORICS 25/6, Serbán 11/3, Bozóki 13/3. Csere: Szabó II D. 4, Kobolák, Ruttner, Filipowicz D., Filipowicz V. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 7. p.: 15–11. 13. p.: 27–23. 17. p.: 40–23. 19. p.: 47–27. 23. p.: 57–31. 27. p.: 65–39. 32. p.: 70–44. 36. p.: 75–49. 38. p.: 82–56
Kipontozódott: Serbán (35. p.)
Igor Polenek:
– Fáradtan mozogtunk, nem játszottunk szórakoztató mérkőzést, de ennyi is elég volt a győzelemhez. A jövő heti, svédek elleni mérkőzésre koncentrálunk, amihez várjuk a szurkolók segítségét.
Cziczás László: – Egy negyedet leszámítva helytálltunk, két irányítónk is hiányzott, ezért érzem jó eredménynek, amit elértünk.

PINKK-PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 92–66 (36–14, 23–17, 19–16, 14–19)
Komló, 400
néző. V: Makovszky, Söjtöri, Vida B.
PINKK:
FAULKNER 17/3, Gémes-Sarok 2, KEY 11/6, NAGY D. 7, STEWART 17. Csere: Ruják N. 8/6, ŐRI 17, Sánta 2, Domokos, Laczi 7/3, Katona 4. Edző: David Lemon
SZEKSZÁRD: Studer Á. 10/3, THEODORÁN 10/3, Boskovics 7/3, Mansaré 4, SZTYEPANOVICS 12 Csere: Hajdú Zs. 7/3, Scsekics 11, Studer Zs., Lénárt 2, Tamis 3/3. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 20–9. 13. p.: 42–16. 17. p.: 56–22. 23. p.: 62–35. 26. p.: 64–39. 33. p.: 81–52. 37. p.: 88–57
Kipontozódott: Studer Á. (27. p.)
David Lemon:
– Elégedett vagyok az első félidő játékával és a hozzáállással, ekkor jó tempót diktáltunk, így alakult ki a nagy különbség. A második félidőben már nem koncentráltunk annyira, így kiegyenlítettebbé vált a játék.
Magyar Gergely: – Az első félidőben nagyon puhák voltunk védekezésben, gyermeteg hibákat követtünk el. Hatvan pontot egy meccsen is sok kapni, nem hogy két negyed alatt, nekünk a második félidő harminc kapott pontjából kell tovább építkeznünk.

MTK-BUDAPEST–ZTE NKK 70–79 (22–19, 21–26, 16–16, 11–18)
Városmajor, 100
néző. V: Gál, Balog Gy., Fodor A.

MTK: MEDGYESSY 15/3, Orsó 4, SEMSEI 16/3, Vukov 6, TURÓCZI 14/3. Csere: Barnai 3, Baksa 1, Orbán 5/3, Böröndy V. 4, Zsilinszki, Suppán 2. Edző: Sztevan Csupics
ZALAEGERSZEG: Ambrus 2, NAGY D. 12, Varga Zs. 10, ZELE 24, Horváth Zs. 5. Csere: MacKay 2, Szélesy 8, DARIDA 13/3, Velkey 3/3. Edző: Gáll Tamás
Kipontozódott: Varga Zs. (37. p.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 11–4. 8. p.: 15–15. 13. p.: 27–23. 17. p.: 38–34. 24. p.: 46–53. 28. p.: 55–57. 32. p.: 61–65. 38. p.: 62–75
Sztevan Csupics:
– Három negyeden keresztül nagyon jól bírtuk a ZTE agresszív védekezését. A negyedik tíz percre sajnos elfáradtunk, nem maradt elég játékosunk, aki bírta volna ezt a játékstílust.
Gáll Tamás: – Nagyon értékes győzelmet arattunk. Köszönhetjük ezt főleg a második félidei jobb védekezésnek.