Női kosár NB I: a PINKK-Pécs két ponttal legyőzte a Sopront

2015.10.18. 20:16
Női kosárlabda NB I harmadik fordulójában a Cegléd 19 ponttal nyert pályaválasztóként a PEAC-Pécs ellen, így a címvédővel ellentétben megőrizte veretlenségét, miután a Sopron két ponttal kikapott a PINKK-Pécsi 424 vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ

CEGLÉDI EKK–PEAC-PÉCS 71–52 (17–12, 16–16, 17–13, 21–11)
Cegléd 450
néző. V: Vida B., Menyhárt, Csabai-Kaskötő
CEGLÉD: MEDGYESSY 16/3, Szabó II. 8, SERBÁN 14, SKORICS 18, MAKSZIMOVICS 15. Cs: Katona, Kobolák, Ruttner Zs. Edző: Cziczás László
PEAC-PÉCS: Alekszics, Szűcs R. 4, Zele 8, PARKS 8/3, Sztankovics 5. Cs: Raksányi 1, Bozóki 8, Fűrész 5/3, Kaposi 8/3, Gorjanácz 5. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 13–5. 13. p.: 19–12. 17. p.: 29–24. 26. p.: 39–34. 29. p.: 48–41. 33. p.: 58–45. 38. p.: 64–49
Cziczás László:
– Mint egy nagyon kis csapat, a Cegléd edzője, mit is mondhatnék egy diósgyőri győzelem, illetve rá egy hétre egy húsz pontos győzelem után? Nem tudok mit mondani...
Roberto Hernandez: – Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jól kezdték a szezont. Nagyon nagy lendületben vannak, ez a harmadik győzelmük zsinórban. Sajnos a negyedik negyedben teljesen elfáradtunk, egy kicsit fel is adtuk a mérkőzést. Ennél sokkal jobban tudunk játszani, dolgozunk tovább és biztos, hogy javítani fogunk a jövőben, de ahhoz sokkal több kell az összes játékosunktól!

3. FORDULÓ

Cegléd 450

PINKK PÉCSI 424–UNIQA SOPRON 75–73 (21–14, 17–9, 18–19, 19–31)
Komló, 400
néző. V: Papp, Gorka, Minár
PINKK PÉCS: Ruják, Vucsetics 14/3, DRAMMEH 33/6, Nagy D. 6, TUNSTULL 16. Cs: Sánta, Kovalcsik, Gémes-Sarok 6. Edző: Sandro Orlando
SOPRON: Fegyverneky 6/3, Weninger 4, Simon Zs. 19/15, Krnjics 17, Halvarsson 6. Cs: Ciglar 7/3, Crvendakics 4, Zsovár 6/6, Határ 4, Dubei. Edző: Sterbenz Tamás
Sandro Orlando:
– Megérdemeltük a győzelmet, hiszen az utolsó támadás kivételével végig mi vezettünk, jól játszottunk, és a lányok elhitték, amit mindig is mondok, hogy negyven percig tart a meccs.
Sterbenz László: – Nem kosaraztunk jól, a hazaiaknak volt egy extra napot kifogó játékosuk, de utána összeszedtük magunkat, a végén azonban a szerencse döntött.

1. Ceglédi EK KSC 3 3 221–170 1.000
2. CMB CARGO UNI Gyõr 3 3 231–204 1.000
3. Aluinvent DVTK Miskolc 3 2 1 267–170 0.833
4. UNIQA Sopron 3 2 1 239–176 0.833
5. PINKK-Pécsi 424 3 2 1 206–199 0.833
6. PEAC-Pécs 3 1 2 188–197 0.667
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 1 2 187–204 0.667
8. Vasas Akadémia 3 1 2 186–226 0.667