Női kosár NB I: a PINKK 36, a Sopron 50 ponttal nyert

2016.02.13. 19:41
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a listavezető Sopron ötven ponttal (99–49) nyert a Vasas vendégeként, míg a PINKK Pécsi 424 együttese 36 pontos győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában. Érdekesség, hogy a pécsiek a nagyszünetben még csak három ponttal (44–41) vezettek, a mérkőzés második felében azonban megmutatkozott a két csapat közti tudásbeli különbség.

Az első negyedben a Vasas még egyenrangú ellenfele volt a Fegyverneky Zsófiát és Iva Ciglart pihentető Sopronnak. A második negyedben Honti Katáék ritmust váltottak, s kihasználva rutinjukat és magasságbeli fölényüket fokozatosan építettek ki maguknak egyre nagyobb előnyt.Vasas még egyenrangú ellenfele volt a Fegyverneky Zsófiát és Iva Ciglart pihentető Sopronnak. A második negyedben Honti Katáék ritmust váltottak, s kihasználva rutinjukat és magasságbeli fölényüket fokozatosan építettek ki maguknak egyre nagyobb előnyt.

A vendégeknél Alekszandra Crvendakics tündökölt, a fiatal szerb bedobóra ma bátran építhetett Sterbenz mester. A térfélcserét követően a két méter feletti Határ Bernadettet tömték labdákkal a társai, és a válogatott centere rendesen meg is szórta magát a találkozó végére.

A Sopron félgőzzel is sima győzelmet aratott a fővárosban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
ZTE NKK–PEAC-PÉCS 60–69 (23–14, 12–16, 12–22, 13–17)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Boros T., Kulcsár T., Surányi G.
ZALAEGERSZEG: NAGY D. 19/3, Velkey 6, SZÉLESY 8, LICSKAI 12, Horváth Zs. 4. Csere: Pap R. 6, Kovács G. 3/3, Böröndy 2. Edző: Gáll Tamás
PÉCS: Szűcs R. 1, RAKSÁNYI 18/9, HARKS 22, WILLIAMS 14, Stankovic 4. Csere: Zele, Fűrész D., Kaposi 5, Pedrals 4, Gorjanácz, Bozóki 1. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 4. p.: 10–10. 7. p.: 16–12. 8. p.: 23–12. 13. p.: 25–18. 15. p.: 27–23. 17. p.: 29–25. 22. p.: 37–30. 24. p.: 41–32. 27. p.: 47–45. 29. p.: 47–48. 33. p.: 53–56. 35. p.: 53–60. 37. p.: 56–66
Gáll Tamás
: – A 25-26. percig egészen jó mederben folyt a játék. Utána a centik, a kilók és a nagyobb tudás a Pécs javára döntött, megérdemelten. Fájó, hogy Szélesy Judit személyében valószínűleg – ujjtörés – újabb játékost veszítünk.
Roberto Hernandez: – Nagyon rosszul játszottunk az első félidőben. A védekezésre gyengén koncentráltunk. A fordulást követően viszont jól dolgoztak a lányok. Már volt 12 pontos hátrányunk is, ezt sikerült ledolgozni. Elsősorban azért, mert javult a védekezésünk és a döntő pillanatokban meghatározó embereink jól koncentráltak.

VASAS AKADÉMIA–UNIQA SOPRON 49–99 (18–20, 9–30, 10–21, 12–28)
Pasaréti út, 100
néző. V: Gorka, Vida B., Kovács N.
VASAS: Czirják 8/6, Farkas F. 8, Bajnóczi 9, Adamecz 8/3, Dobos 2. Csere: Zsilinszki 9, Cymmer 5, Solymosi, Markó D., Gundel Takács. Edző: Halmai Gábor
SOPRON: HONTI 10, Weninger 6, Simon Zs. 7/3, CRVENDAKICS 20, HATÁR 20. Csere: Zsovár 5, DUBEI 12/6, Krnjics 9, Lelas 10, Böröndy D. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–6. 7. p.: 9–18. 13. p.: 18–30. 18. p.: 22–45. 24. p.: 35–60. 29. p.: 37–68. 33. p.: 40–78. 37. p.: 46–88
Kipontozódott: Dobos (39. p.)
Halmai Gábor:
– Gratulálok a Sopronnak. Játszottunk egy nagyon jó első negyedet és egy tűrhető második félidőt. A második negyedben volt egy időszak, amikor nem tudtunk betalálni, ettől kicsit megtörtünk. A soproniak ennyivel erősebbek nálunk.
Sterbenz László: – Komolyan vettük a sportszerű mérkőzést, csak nem akart senki sem sütit hozni.

CEGLÉDI EKK–CMB CARGO UNI GYŐR 68–78 (19–19, 10–21, 19–24, 20–14)
Cegléd, 500
néző. V: Hegedűs T., Minár L., Goda L.
CEGLÉD: Medgyessy 3, Szabó II. 2, KATONA 17/3, SKORIC 17/3, Maksimovic 7. Csere: Szepsi 9/6, Serbán, Kobolák 13, Ruttner. Edző: Cziczás László
GYŐR: RADOCAJ 18/3, Horváth K. 2, Laklóth 3/3, GRIGALAUSKYTE 10/6, GOREE 25. Csere: Török 2, Chasey 12/6, Horváth L. 6, Koch. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 6. p.: 10–9. 8. p.: 15–15. 13. p.: 21–26. 15. p.: 27–26. 17. p.: 29–31. 23. p.: 34–46. 28. p.: 44–62. 37. p.: 58–74
Kipontozódott: Katona (33. p.)
Cziczás László:
– Gratulálok a Győrnek, teljesen megérdemelten nyert! Sajnos nálunk nagyon sok üresjárat volt a mérkőzésen, amit a sokkal jobb erőkből álló Győr könyörtelenül kihasznált.
Völgyi Péter: – Nehéz meccsre számítottam és azt is kaptam. Jól küzdött a Cegléd. Mi többször is eldönthettük volna, azonban nagyon szívós volt az ellenfelünk, de azért megérdemelten nyertünk.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 52–57 (21–17, 8–13, 14–16, 9–11)
Szekszárd, 500
néző. V: Farkas G., Makovsky, Radnóti
SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, Theodoreán 4, RIMARENKO 12, Demirovics 3/3, Mansaré 4. Csere: Hegedűs-Őri 5/3, Barber 7, SCSEKICS 12/3, Studer Zs., Tamis 3/3. Edző: Djokics Zseljko
DVTK: Horváth B. 6/3, Czank 8, Lihtarovics 3/3, Brewer 5/3, Horti 10. Csere: Hodges 10/9, Szécsi, T. JOVANOVICS 11, Bálint 4. Edző: Maikel Lopez
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–0. 6. p.: 4–6. 8. p.: 13–12. 13. p.: 26–19. 17. p.: 29–25. 19. p.: 29–30. 22. p.: 29–37. 26. p.: 39–40. 29. p.: 43–46. 33. p.: 47–46. 37. p.: 51–53.
Kipontozódott: Czank (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Gratulálok a játékosaimnak, egy nagyon erős Diósgyőrt sikerült 57 ponton tartanunk. Nagyot küzdöttünk, köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, fantasztikus hangulatot teremtettek, rengeteg energiát adtak nekünk. Látszik, hogy mit akarunk, de támadásban voltak hibáink, néha rossz döntéseket hoztunk, még dolgoznunk kell, hogy helyükre kerüljenek a dolgok.
Maikel Lopez: – Hosszú és fárasztó héten vagyunk túl. Kiválóan felkészített szekszárdi csapattal találkoztunk, amely új edzőjének is bizonyítani szeretett volna. A legfontosabb az volt számunkra, hogy megnyerjük a találkozót. A kéthetes bajnoki szünet alatt is folytatjuk tovább a munkát.

7. FORDULÓ
ELTE-BEAC ÚJBUDA–PINKK-PÉCSI 424 55–91 (22–23, 19–21, 8–24, 6–23)
Gabányi-sportcsarnok,
150 néző. V: Hervay, Menyhárt, Vida J.
BEAC:
Pusztai P., PUSZTAI S. 25, Süle 11/6, Horváth Sz. 2, Barnai 6. Csere: Bagi 6, Király 3, Reiner 2, György, Zana, Gocsman. Edző: Balogh Judit
PINKK:
Laczi 4, BABKINA 18/12, GÉMES-SAROK 12, ROBERTSON-WARREN 11, Mojzes 6/3. Csere: Ruják 8, Vucsetics 7/3, Nagy Dorottya 2, HANDY 15/3, Sánta 2, Kovalcsik 6, Domokos. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 8. p.: 18–17. 14. p.: 31–31. 17. p.: 41–37. 24. p.: 43–55. 28. p.: 49–66. 33. p.: 49–72. 38. p.: 53–82
Balogh Judit:
Hajrá, magyarok!
Laczka Miklós: Az első félidőben gyengén védekeztünk, a BEAC pedig elkapta a fonalat. A térfélcserét követően sikerült rendezni a védekezésünket, megmutattuk, hogy így is tudunk játszani, s ennek köszönhetjük a nagy különbségű győzelmet.