Női kosár NB I: a PEAC simán győzött a PINKK vendégeként

2018.12.15. 20:37
Kiegyenlített első félidőt követően a PEAC végül magabiztosan, 80–56-ra győzött a PINKK vendégeként a női kosárlabda NB I 10. fordulójának szombati játéknapján. A másik mérkőzés is a papírforma jegyében zajlott: a házigazda ZTE sorozatban a harmadik meccsét is megnyerte, áldozata ezúttal a Vasas volt (89–53).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PINKK-PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 56–80 (21–19, 13–15, 15–27, 7–19)
Kozármisleny, 50
néző. Vezette: Söjtöry, Kovács N., Radnóti
PINKK: SZÜCS R. 13, Sánta 8, DZANKICS 16/6, Jahni 5, PODRUG 11. Csere: Szücs L. 3, Markovics, Zsilinszky. Edző: Laczka Miklós
PEAC: VANLOO 15/9, WENCZEL 16, Gémes-Sarok 13, Tetemondová 10, Barnai 10. Csere: Tenyér, IMOVBIOH 16, Pucz, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 7. p.: 19–10. 12. p.: 21–24. 15. p.: 32–30. 18. p.: 34–32. 23. p.: 36–43. 27. p.: 40–60. 33. p.: 52–68. 37. p.: 54–76
Laczka Miklós:
– Két teljesen különböző félidőt játszottunk, az elsőben az történt, amit elterveztünk mind védekezésben, mind támadásban. A nagyszünetet követően ebből semmi sem valósult meg, hat perc alatt eldőlt a mérkőzés.
Meszlényi Róbert: – Rosszul kezdtünk, ellenfelünknek pedig szinte minden sikerült az első játékrészben. Szerencsére ezt követően sokkal koncentráltabban játszottunk, és olyan előnyre tettünk szert, amire már nem volt válasz.

ZTE NKK–VASAS AKADÉMIA 89–53 (26–14, 17–15, 28–8, 18–16)
Zalaegerszeg, 250
néző. Vezette: Boros, Vida, Nagy V.
ZTE: Koziar 10/3, Pusztai, MALCI 16/9, Hegedűs-Őri 8, PARKER 23. Csere: HORTI 19, Boonstra 9, Szalai V. 2, Benke 2, Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: BÖRÖNDY V. 11, Tóth O. 8, Dombai 4, Varga A. 6, HELJICS 14. Csere: Vukon 2, Hizsnyik 3, Madár, Boros 2, Szerencsés 1, Altman 2. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. p.: 20–6. 14. p.: 34–18. 17. p.: 38–22. 23. p.: 55–31. 28. p.: 67–37. 34. p.: 77–41. 37. p.: 85–43
Kipontozódott: Tóth O. (36. p.)
Gáspár Dávid:
– Örülök, hogy ilyen szép győzelemmel zártuk az évet, most egy kis pihenő és felfrissülés következik. A Vasasnak szorítok, hogy a sok tehetséges játékosa töretlenül fejlődjön tovább.
Földi Attila: – Nagyon sok hiányzónk volt, ez meg is látszott. Ennek ellenére szerettünk volna ennél szorosabb meccset játszani a remekül felkészített Zalaegerszeg ellen.