Női kosár NB I: a Miskolc újra szállította a szokásos 97-est

2012.12.07. 20:06
A DKSK-Miskolc hazai pályán 97–53-ra legyőzte a BSE-t a női kosárlabda NB I 13. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A papírformát könyörtelenül érvényesítő miskolciak sorozatban a negyedik hazai bajnoki meccsüket nyerték meg, és bár a 100 pontos határt hiába ostromolták, bajnoki idénybeli harmadik legmagasabb pontszámukkal finiseltek.

Érdekesség, hogy a miskolciak a két csapat 4. fordulóbeli mérkőzését is 97 pontig jutva nyerték meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
WORK FORCE DKSK-MISKOLC–BSE-FCSM 97–53 (21–19, 24–17, 32–7, 20–10)
Miskolc, 300 néző. V: Gál, Fodor, Rácz
DKSK: Bukovszki 9/3, SKORICS 17/3, Szabó P. 8, Bozóki 8, RAVEN 20/3. Cs: Reiner 8, FÜRTÖS 12/6, Sanford 6, Ocsenás 7/3, Szabó B. 2, Fejes. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
BSE: Hegedűs 13, Orsó 4, Sonyák 6, Adamecz 12, KÁROLYI A. 18/9. Cs: Kovalcsik, Katona, Miháczi, Tiba, Zsilinszky. Edző: Sztevan Csupics
Kipontozódott: Hegedűs (36. p.)
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 5. p.: 12–11. 14. p.: 27–23. 25. p.: 60–41. 28. p.: 73–43. 36. p.: 87–47
Peresztegi Nagy Ákos: – A nagyszünetig nem abban a felfogásban védekeztünk, ahogyan szerettünk volna. A harmadik negyedtől kezdve viszont azt csináltuk a pályán, amit tudunk, és ebben a periódusban mindössze tizenhét pontot kaptunk.
Sztevan Csupics: – Az első két negyedben jól játszottunk, utána viszont elfáradtunk, a jobb képességű játékosokat, valamint az idegenlégiósokat felvonultató hazaiak elhúztak, és végül magabiztosan nyertek.