Női kosár NB I: a hajrában tette biztossá sikerét a PEAC

2015.10.09. 19:56
A PEAC-Pécs hazai pályán 71–58-ra nyert a Vasas ellen a női kosárlabda NB I második fordulójában.

Az első negyedben ugyan biztos előnyt harcolt ki a PEAC, de utána fokozatosan leadta azt, a Vasas felzárkózott, az utolsó játékrészben pedig 50–50 is volt az állás. A hajrá azonban a hazai csapaté volt, amely végül 13 ponttal győzött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ

PEAC-PÉCS–VASAS AKADÉMIA 71–58 (23–7, 17–23, 8–15, 23–13)
Pécs,
300 néző. V: Makovsky, Varga Z., Lövész
PEAC: Szücs R. 6, Fűrész 2, PARKS 19/9, ZELE 10, D. SZTANKOVICS 20. Csere: Czirják, S. Alekszics 12/3, Raus, Bozóki 2, Kaposi, Gorjanácz. Edző: Roberto Hernandez
VASAS: AHO 10/3, Cymmer 4, ADAMECZ 7/3, Dobos 10, Solymosi 2. Csere: Zsilinszky 5, BAJNÓCZI 18/12, Gundel Takács, Farkas F. 2, Tóth T., Kulcsár. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 10–5. 13. p.: 26–18. 17. p.: 30–28. 23. p.: 42–32. 26. p.: 46–36. 32. p.: 50–50. 37. p.: 66–50
Roberto Hernández:
– Jó ritmusban kezdtük a találkozót, a passzaink is ültek, de utána jobban nyomott a Vasas, ami megfogott minket, ráadásul elkezdtünk egyénieskedni is. Ennek ellenére meg tudtuk nyerni a meccset.
Halmai Gábor: – Minden elismerésem a csapatomé, hiszen megmutattuk, hogy nem az előzetesen várt húsz-harminc pontos különbség van a két csapat között. Pedig az elején megilletődve kezdtünk, és a negyedik negyed elején is fölöslegesen mentünk bele egy adok-kapokba. Örülök, hogy meg tudtuk nehezíteni a Pécs dolgát.

1. Ceglédi EK KSC 1 1 79–49 1.000
2. Aluinvent DVTK Miskolc 1 1 88–55 1.000
3. UNIQA Sopron 1 1 73–49 1.000
4. PINKK-Pécsi 424 1 1 76–63 1.000
5. CMB CARGO UNI Gyõr 1 1 68–65 1.000
6. PEAC-Pécs 2 1 1 136–126 0.750
7. ZTE NKK 1 1 63–76 0.500
8. Vasas Akadémia 2 2 113–159 0.500