Női kosár NB I: a fiatal ZTE-s újra nagyon megszórta magát

2015.01.24. 19:14
A ZTE jobb második félidei játékával, a 34 pontig jutó Zele Dorina vezérletével fontos győzelmet (74–67) aratott a Cegléd felett a női kosárlabda NB I 13. fordulójának szombati játéknapján. A DVTK simán megverte a Vasast (93–46).

A zalaegerszegi mérkőzés pikantériája, hogy pályán volt a bajnokság három legjobb pontátlagú játékosa: a négy triplát célba juttató Zele Dorina 34 pontot ért el, a ceglédieknél Maja Szkorics 15-öt, Brankica Hadzsovics pedig csupán hatot.

Ez azt is jelenti, hogy a 22 esztendős ZTE-játékos (20.31-os meccsenkénti átlag) a bajnoki pontlista harmadik helyéről az elsőre ugrott, megelőzve Szkoricsot (19.77) és az eddig vezető Hadzsovicsot (19.0). Zele idei szezoncsúcsa 35 pont, még a PINKK elleni őszi nyitányon érte el.

A másik szombati mérkőzésen a DVTK 23–7-es negyeddel indított, és magabiztosan győzte le a nyeretlenül sereghajtó Vasast.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ZTE NKK–CEGLÉDI EKK 74–67 (19–13, 15–23, 20–11, 20–20)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Boros, Török Z., Esztergályos
ZTE: Nagy D. 1, DARIDA 5/3, Varga Zs. 10, ZELE 34/12, Horváth Zs. 2. Csere: Ambrus 6, SZÉLESY 8, Mackay 8/6, Velkey. Edző: Gáll Tamás
CEGLÉD: Hadzsovics 6, GORJANÁCZ 15/3, Serbán 8, SZKORICS 15/3, Bozóki 8. Csere: Ruttner Zs. 9, Szepsi 2, Kobolák 1, Szabó D. 3/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. p.: 17–10. 15. p.: 19–21. 27. p.: 45–40. 38. p.: 68–64
Gáll Tamás: – A várakozásnak megfelelően küzdelmes, nehéz meccset játszottunk. Győzelmünket annak köszönhetjük, hogy fel tudtuk gyorsítani a játékot, és könnyű kosarakat szereztünk.
Cziczás László: – Győzelmi esélyt szalasztottunk el. A második félidőben a hazaiak csapatként fölénk nőttek, ezzel nyerték meg a mérkőzést.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–MKB-EUROLEASING VASAS 93–46 (23–7, 21–23, 31–6, 18–10)
Miskolc, 700
néző. V: Jakab, Hervay, Csabai-Kaskötő
DVTK: CZANK 14/6, Dubei 7/3, Bálint 2, Szécsi 13/3, COULIBALY 17. Csere: CIAPPINA 14/9, SZABÓ P. 14, Arad 2, Rasheed 10/6, Sikora. Edző: Maikel López
VASAS: Határ 5, BAJNÓCZI 15/6, Farkas 6, Cymmer 6/6, Bagi 5. Csere: Gocsmann, Szalay 2, Solymosi, Müller, Tóth T. 1, Bach 4, Wéber 2. Edző: Krivacsevics Dragoljub
Kipontozódott: Határ (30. p.)
Maikel López:
– Egyre többet tudunk abból megvalósítani, amit az edzéseken gyakorlunk. De nem bízzuk el magunkat, becsülettel és nagy szorgalommal dolgozunk tovább.
Krivacsevics Dragoljub: – Csapatom tagjai fejben nem tudták felvenni a versenyt a hazaiakkal. Ez elsősorban abból adódott, hogy fiatalok, így sokat kell még fejlődniük.