Női kosár NB I: a DVTK lesz a PINKK elődöntős ellenfele

2014.04.13. 20:22
Az Aluinvent DVTK Miskolc lesz a PINKK Pécsi 424 ellenfele a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, miután a negyeddöntő második mérkőzésén, idegenben is legyőzte az MTK-Budapestet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.
A házigazdák az első negyedben tudták tartani a lépést a vendégekkel, akiknek az előnye folyamatosan nőtt, és a végén az erőviszonyoknak megfelelően nagy különbséggel győztek.NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
MTK-BUDAPEST–ALUINVENT-DVTK 49–80 (15–23, 16–24, 12–13, 6–20)
Városmajor, 120
néző. V: Bognár, Gorka, Jurák
MTK: Medgyessy, ORSÓ 14/3, Vukov 3, SVITLICA 23/6, Bagi. Cs: Baksa, Karakasevics 3, Cymmer 4/3, Szabó V. 2, Reiner, Varga B., Miháczi. Edző: Sztevan Csupics
DVTK: Bukovszki 2, Czank 3/3, Raven 4, JANSONE 19/6, Tobin 4. Cs: SVERRISDÓTTIR 11, HORVÁTH B. 11/9, BÁLINT 14/6, SZABÓ P. 9, Dubei 3, Vincze, Szabó B. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–4. 9. p.: 15–20. 13. p.: 16–34. 17. p.: 21–41. 23. p.: 39–47. 28. p.: 43–57. 34. p.: 44–69. 39. p.: 47–76
Kipontozódott: Svitlica (32. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Diósgyőr javára
Sztevan Csupics:
– Jól kezdtük az összecsapást, az idő múlásával azonban elfáradtunk – sajnos félidőnként csak tíz percet bírunk. Kijött a két csapat közti különbség: a Diósgyőrnek van négy minőségi légiósa, és hosszabb a kispadja is.
Maikel López: – Nehéz összerakni ebben a feszes tempóban az edzés- és meccsritmust, ez meg is látszott az első negyedbeli koncentrációnkon. Az első tíz percet követően összeszedtük védekezésünket, gyors támadásokat vezettünk, kellőképpen odafigyeltünk.