Női kosár NB I: a DVTK közel a középszakasz megnyeréséhez

2014.04.02. 19:52
A női kosárlabda NB I szerdai rangadóján a DVTK öt ponttal nyert a Győr vendégeként, így kézzel fogható közelségbe került számára a középszakasz-elsőség.

A nap legizgalmasabb mérkőzésére Győrben volt kilátás, és az összecsapás igazolta a várakozásokat. A találkozón a hazaiak kezdtek jobban, ám Czank Tímea vezetésével az első negyed végére átvette az irányítást a DVTK, és meglépett hat ponttal, Martina Gambiraza azonban hazai szempontból a legjobbkor süllyesztett el egy triplát, Diamant Lois dobása után pedig csak egy pont volt közte a negyed végén.

Továbbra is vendégek vezettek, elhúztak kilenc ponttal (24–33), de a Győr ismét jól zárkózott, 35–35-nél utolérte ellenfelét, sőt, a nagyszünetben kétpontos fórban volt. A harmadik negyedben a kisalföldiek úgy tűnt, élni tudnak lélektani előnyükkel, ám amikor megléphettek volna (56–47), ismét következett egy fordulat, és az utolsó negyed startjára három egységnyire olvadt az előnyük.

Öt perccel a vége előtt Helen Sverrisdóttir büntetője után ismét egyenlő volt az állás, így a véghajrá döntött. Ekkor a listavezető DVTK volt pontosabb, vagyis inkább a Győr pontatlanabb: a hazaiak az utolsó négy percben mindössze két pontot szereztek, azt is büntetőből a legvégén. Így a diósgyőriek egy lépésre kerültek a középszakasz megnyerésétől, ehhez szombaton a Szekszárdot kell legyőzniük otthon.

Az élmezőny tagjai közül a PINKK Zalaegerszegre látogatott, és simán győzött. A hazaiak egy félidőn át tudták tartani magukat, ekkor csak öt-hat pont volt a pécsiek előnye, ám a harmadik negyedben magasabb fokozatba kapcsolt a PINKK, és a végül 18 pontig jutó Amber Holt vezetésével könnyed győzelmet aratott. A PEAC Szekszárdon nyert 95 pontig jutva – Maurita Reid 25 pontot szerzett –, míg az MTK a Ceglédet győzte le az alsóházi összecsapáson.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 9. FORDULÓ

HAT AGRO UNI GYŐR–ALUINVENT-DVTK 65–70 (19–20, 19–16, 18–17, 9–17)
Győr, 100
néző. Vezette: Papp P., Söjtöry, Minár
GYŐR: GAMBIRAZA 23/12, Koch, IVANOVICS 14/6, Laklóth 2, DIAMANT 10. Csere: Mansaré M. 6, SEMSEI 10, Fejes R., Török Á. Edző: Bencze Tamás
DVTK: Bukovszki, RAVEN 13, Dubei 2, JANSONE 13/3, Tobin 1. Csere: CZANK 13/3, Horváth B. 5/3, SVERRISDÓTTIR 13, Bálint R. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 4 perc: 7–6. 9. p.: 12–18. 13. p.: 22–25. 16. p.: 24–33. 19. p.: 36–35. 22. p.: 40–40. 24. p.: 46–43. 28. p.: 54–50. 33. p.: 61–57. 37. p.: 63–64. 39. p.: 63–68
Kipontozódott: Mansaré M. (35. p.)
Bencze Tamás:
– Csapatom felnőtt a feladathoz, taktikailag is szinte végig helytállt, csupán a hajrában nem sikerültek a dobások. A DVTK igazolta jó hírét, és a bíráskodás is rangadóhoz méltó volt.
Maikel López: – Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl egy Euroligában edződött ellenféllel szemben. A felelősség néha idegességbe csapott át, de a végén kezelni tudtuk a helyzetet, és így már csak egy mérkőzésre vagyunk a középszakasz-győzelemtől.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–PEAC-PÉCS 53–95 (19–23, 11–18, 13–30, 10–24)
Szekszárd, 200
néző. V: Radnóti M., Kovács N., Lövész Cs.
SZEKSZÁRD: Scsekics 7, STUDER Á. 8, Theodoreán 2, ZELE 26/3, Kotnik 6. Csere: Singleton 2, Studer Zs., Dusanics, Hajdu, Simon A. 2, Tamis. Edző: Magyar Gergely
PEAC: Raksányi 6, REID 25/9, Raus, Nagy-Bujdosó 11/3, BISHOP 12/3. Csere: Fűrész 3/3, Jovanovics 12/3, KAPOSI 13, Kublina 2, Szűcs 1, Nagy D. 8, Kiss V. 2. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–11. 15. p.: 23–34. 25. p.: 37–53. 35. p.: 47–87
Magyar Gergely:
– Az első félidőben küzdöttünk, harcoltunk – felvettük a kesztyűt. Ezt sajnos a második félidőre már nem sikerült átmentenünk.
Zseljko Djokics: – Gratulálok csapatomnak a magabiztos győzelméhez. Mentálisan nagyon jól álltunk a mérkőzéshez. A Szekszárdnak megköszönjük a példaértékű hozzáállást az összecsapáshoz.

MKB-EUROLEASING VASAS–UNIQA EUROLEASING SOPRON 36–96 (6–20, 7–23, 11–30, 12–23)
Pasaréti út, 70
néző. V: Vida B., Rácz Zs., Gyuris
VASAS: Süle 10/3, Bajnóczi 2, Szabó F., Müller 7, Barnai 6. Cs: Rakolczai 1, Gocsman, SZALAY V. 10/6, Gundel-Takács, Wéber. Edző: Krivacsevics Dragoljub
SOPRON: FEGYVERNEKY 6, Weninger 2, FARIS 11/3, Hawkins 4, KRNJICS 16. Cs: CIGLAR 6, Simon Zs. 8/3, Zsovár 9, SZTANKOVICS 17, Tetemondova 10, Licskai 7/3. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–8. 8. p.: 6–16. 13. p.: 6–24. 18. p.: 12–36. 23. p.: 15–55. 27. p.: 18–64. 33. p.: 24–81. 38. p.: 33–92
Krivacsevics Dragoljub:
– Először is szeretnék gratulálni a junior lányoknak, akik az elmúlt hétvégén megnyerték az országos bajnokságot. Emiatt ezen a meccsen többen pihenőt kaptak, kevesebb volt a rotációs lehetőségem. Juniorbajnoki címünkre építve lehet alapozni, a maihoz hasonló összecsapásokon pedig lehet további rutint szerezve felkészülni az előttünk álló időszakra.
Igor Polenek: – Látszott a Vasas játékán, hogy a juniordöntő miatt fáradtak a játékosai, kevesebbet tudnak cserélni. Végig komolyan vettük a mérkőzést, és időnként szemre is tetszetősen játszva magabiztosan győztünk.

MTK-BUDAPEST–CEGLÉDI EKK 84–58 (25–17, 18–13, 23–14, 18–14)
Városmajor, 100
néző. V: Balog, Hervay, Praksch
MTK: Orsó 3, MEDGYESSY 25/9, Vukov 2, SZVITLICA 22, Bagi 4. Cs: Cymmer 2, Karakasevics 6, BAKSA 8, REINER 9/3, Szabó V. 3, Miháczi. Edző: Sztevan Csupics
CEGLÉD: Hadzsovics 15, Orbán 11/9, Gorjanácz 9/3, Jerkovics 2, VILIPICS 11. Cs: Kobolák 4, Filipowicz D. 2, Szabó D. 4, Serbán, Sándor. Edző: Áron Balázsné
Sztevan Csupics:
– Gratulálok a csapatnak. A legfontosabb meccsen játszottunk a legjobban, ennek köszönhetően a nyolc közé kerültünk.
Áron Balázsné: – Alárendelt szerepet játszottunk, mert nem tudtuk irányítani a játékot, sok hibát követtünk el. Az MTK sokkal jobban akarta a győzelmet.

ZTE NKK–PINKK PÉCSI 424 56–79 (14–19, 14–15, 15–26, 13–19)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Bognár, Surányi, Tóth K.
ZTE: Török 1, IVANOVICS 14/3, VARGA ZS. 6, CZUKOR 16, Vágvölgyi 9. Csere: Fuisz, Fritz 5/3, Mányoki 5/3. Edző: Gáll Tamás
PINKK: Kennedy 4, Katona 6/6, Holt 18/9, Őri 7/3, Tomlinson 10/3. Csere: Iványi 11/3, Erős 3/3, Pascua 4, Győri 8, Ruják 2, Adamecz 6. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 7. perc: 8–9. 13. p.: 16–23. 18. p.: 26–31. 24. p.: 32–48. 38. p.: 49–75
Kipontozódott: Török Sz. (35. p.)
Gáll Tamás:
– Az első félidőben nagy lehetőséget szalasztottunk el, ha nem hagyunk ki tizenkét büntetőt, az a játékrész a miénk lehetett volna. A második félidőben érvényesült a nagyobb tudás és rutin, a Pécs megérdemelten nyert végül.
Roberto Hernández: – Az első két negyedben nem a szokásos intenzitással játszottunk, és a hazaiak húsz büntetőjével szemben mi csak kilencszer próbálkozhattunk. A harmadik negyed elejétől viszont jó ritmusra váltottunk, aminek meglett az eredménye.