Női kosár NB I: a Diósgyőr nyerte meg a rangadót

2014.03.01. 18:52
A női kosárlabda NB I középszakaszában a Diósgyőr hazai pályán 58–52-re legyőzte a találkozó előtt élen álló Győrt. A második negyedben csupán négy pontot szerző vendégek az élről egészen a negyedik helyig csúsztak a vereséggel.

A találkozó legeredményesebb játékosának a 20 pontig jutó Joslyn Elise Tinkle bizonyulta, aki emellett még tíz lepattanót is összegyűjtött, rajta kívül azonban Laklóth Anna zárt legalább 7 ponttal (14-ig jutott).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
ALUINVENT-DVTK–HAT-AGRO UNI GYŐR 58–52 (11–12, 18–4, 15–20, 14–16)
Miskolc, 900
néző. V: Győrffy, Sallai, Minár
DVTK: Bukovszki, Raven 10/3, Dubei, Jansone 6, Tobin 9. Cs: CZANK 9/6, SVERRISDÓTTIR 13/6, HORVÁTH B. 11/9. Edző: Maikel López
GYŐR: Gambiraza 4, Koch 3/3, LAKLÓTH 14/6, TINKLE 20/12, Diamant 6. Cs: Lengyel, Semsei 3/3, Mansaré 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 5. p.: 9–7. 16. p.: 24–14. 17. p.: 33–27. 35. p.: 51–47
Kipontozódott: Semsei (40. p.)
Maikel López:
– Euroligás csapat ellen játszottunk nehéz mérkőzést. Védekezésben a megbeszéltek szerint hajtották végre a feladatot a lányok, az üres dobóhelyzeteknél viszont voltak bizonytalanságaink. Ezt a sikert a drukkereknek és a szponzorainknak ajánljuk.
Bencze Tamás: – Három negyedet nyertünk meg, mégis kikaptunk gyenge dobószázalékunk miatt. Ez különösen a harmadik negyedben csúcsosodott ki. Egyébként végig jól védekeztünk, és szinte a lefújásig nyílt volt a mérkőzés.

CEGLÉDI EKK–MTK BUDAPEST 66–60 (18–17, 16–12, 16–16, 16–15)
Cegléd, 100
néző. V: Gorka, Rácz, Gyuris
CEGLÉD: HADZSOVICS 18, Orbán 7, Gorjanácz 10/3, VILIPICS 20, Jerkovics 6. Cs: Kobolák 4, Filipowicz D., Szabó D., Serbán 1, Sándor. Edző: Áron Balázsné
MTK: MEDGYESSY 13, Baksa, Vukov, Svitlica 12/3, Bagi 7. Cs: Orsó 2, Szabó V. 4, Karakasevics 12, Reiner 8, Cymmer 2. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–0. 7. p.: 8–7. 12. p.: 18–22. 17. p.: 34–22. 23. p.: 34–33. 26. p.: 45–36. 30. p.: 50–45. 33. p.: 54–45. 37. p.: 60–51. 39. p.: 62–57
Kipontozódott: Karakasevics (35. p.), Kobolák (39. p.), Jerkovics (40. p.)
Áron Balázsné:
– A Közép-európai Ligában egy kivétellel rendre kikaptunk. El is ment az önbizalmunk, amiből talán visszanyertünk most valamennyit a küzdelmes mérkőzésen szerzett győzelemmel.
Sztevan Csupics: – Legjobb játékosunk, Dragana Svitlica korán megsérült, pedig akkor még vezettünk. Nem tudtuk pótolni, ráadásul tizenhárom büntetőt és tíz ziccert is kihagytunk.

1. PEAC-Pécs NKK 12 9 3 817–682 0.875 21
2. UNIQA Euroleasing Sopron 12 9 3 911–715 0.875 21
3. Aluinvent DVTK 12 9 3 901–700 0.875 21
4. UNI Gyõr 11 8 3 833–671 0.864 19
5. PINKK Pécsi 424 12 8 4 871–701 0.833 20