Női kosár NB I: a bajnok és a döntős pécsiek is nyertek

2014.11.01. 20:16
A női kosárlabda NB I 3. fordulójában a címvédő PINKK-Pécsi 424 idegenben 91–55-re kiütötte az Atomerőmű Szekszárdot, az előző kiírás másik pécsi döntőse, a PEAC pedig a pocsék harmadik negyed ellenére legyőzte a DVTK-t.

PÉCS:
HURST 12/3, N. Jovanovics 5/3, RAKSÁNYI 21/6, T. Jovanovics 13, Kiss V. 4. Csere: Raus, Orozovics 4, WILLIAMS 16, Kaposi 3/3, Szűcs R. Edző: Djokics Zseljko
DIÓSGYŐR:
Horváth B. 5/3, CZANK 17/6, Bálint 16/6, Syntsina 9/3, Coulibaly 2. Csere: SZÉCSI 16, Bias 2, Dubei 3/3, Szabó P. 4. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 6. p.: 14–11. 13. p.: 26–20. 16. p.: 37–27. 23. p.: 47–40. 26. p.: 47–52. 33. p.: 59–56. 37. p.: 68–63
Kipontozódott: Coulibaly (38. p.)
Djokics Zseljko:
– Hihetetlenül nehéz mérkőzésen nagyon sokat számított a tehetséges fiatal csapatomnak a győzelem. Egész héten sokat dolgoztunk, az ilyen siker roppant fontos az önbizalmunk szempontjából.
Maikel López: – Két jó csapat fordulatos mérkőzésén végül a hazaiak tették fel az i-re a pontot. A nagyszünet után megmutattuk, hogy erősek vagyunk, és nem szabad bennünket leírni, egy mérkőzésen belül is fel tudunk állni. Az én csapatom is alakul még, van még bennünk lehetőség.NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
Pécs, 300
PÉCS:
DIÓSGYŐR:

Atomerőmű Szekszárd–PINKK-Pécsi 424 55–91 (18–21, 16–25, 6–26, 15–19)
Szekszárd, 450
néző. V: Gorka, Bognár, Kovács N.

SZEKSZÁRD: Scsekics 6/3, STUDER Á. 12/3, THEODOREÁN 10, Sztjepanovics 9, Kovalcsik 2. Csere: Lénárt 2, Tamis 3/3, Simon 4, Fejes 5/3, Némedi, Süle 2. Edző: Magyar Gergely
PINKK PÉCS: Faulkner 3, KEY 9/3, Sarok 7/3, Nagy D. 7, STEWART 28. Csere: Őri 8/3, Sánta 2, PUTNINA 8, RUJÁK 14/6, Katona, Adamecz 4, Domokos 1. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–6. 7. p.: 8–12. 11. p.: 18–21. 18. p.: 30–39. 26. p.: 37–60. 31. p.: 42–72. 36. p.: 44–77
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.)
Magyar Gergely:
– Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, de az első félidőben méltó ellenfelei voltunk a PINKK-nek. Ötven pontot kaptunk a festékből, és ez megpecsételte a sorsunkat. Dolgozunk tovább, és a nyerhető meccseinkre koncentrálunk.
Roberto Hernández: – Nehéz analizálni egészében a mérkőzést, mert nagyon különböző volt egy-egy periódusát tekintve. Az első félidőben nem olvastuk igazán jól a játékot, sokszor az érzelmeink vezéreltek bennünket, de a fordulást követően már egész jó volt a védekezésünk és a támadójátékunk is.

1. PINKK-Pécsi 424 3 3 288–186 1.000
2. UNIQA-Euroleasing Sopron 3 3 295–199 1.000
3. CMB CARGO UNI Győr 3 3 259–197 1.000
4. PEAC-Pécs 3 2 1 243–211 0.833
5. Aluinvent DVTK Miskolc 3 2 1 247–222 0.833
6. ZTE Nõi Kosárlabda Klub 3 1 2 219–266 0.667
7. MTK-Budapest 3 1 2 184–223 0.667
8. Ceglédi EKK 3 3 199–272 0.500