Női kosár MK: a Sopron a DVTK leiskolázásával jutott a döntőbe

2018.03.24. 19:45
Soproni fogadalomtétel (Fotó: Koncz György)
A házigazda Sopron jutott be másodikként a női kosárlabda Magyar Kupa döntőjébe, miután a szombat esti elődöntőben magabiztosan legyőzte a DVTK-t (82–50). A vasárnapi finálé másik résztvevője a soproniak legnagyobb bajnoki riválisa, a Szekszárd lesz, amely a Győrt múlta felül (77–70) az elődöntőben.

SOPRON–DVTK 82–50

Csak néhány percig volt kérdéses, ki jut be a döntőbe: 5–5 után ugyanis a Sopron 16–3-as szakaszt suhant, aztán a második negyedben könyörtelenül le is iskolázta ellenfelét. A harmadik játékrész negyedik percében, Alekszandra Crvendakics triplája után 35 pont (!) volt a különbség a két csapat között (56–21) – a vendégeknek innen már csak az eredmény kozmetikázásának esélye maradt.

SZEKSZÁRD–GYŐR 77–70

A korábbi elődöntőben sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok: a Szekszárd kezdett jobban, a Győr a második negyedben fordított. A fordulat a harmadik játékrészben következett be: a Szekszárd egy 11–0-s rohammal megugrott (57–48), s bár a győriek próbáltak visszakapaszkodni (71–68), a hajrá a tolnaiaké volt, így a szezonban ötödször is legyőzték riválisukat.

KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA, SOPRON
Elődöntő

SOPRON BASKET–ALUINVENT DVTK MISKOLC 82–50 (21–10, 25–7, 21–16, 15–17)
Sopron, 1300
néző. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Kovács N.
SOPRON:
Fegyverneky 2, Turner 5/3, CRVENDAKICS 18/9, MILOVANOVICS 17/6, Jovanovics 6. Csere: Page 6, Salvadores 4, DUBEI 11/3, Határ 8, Weninger, Czukor 5/3, Böröndy D. Edző: Roberto Íniguez
DVTK: FONTENETTE 9, Szabó Fanni 5/3, Raksányi 3/3, Pecková 5, Brewer 3. Csere: Melnika, Nagy D. 10, Zele, Bach 13/3, Kiss A. 2, Vukov, Aldazabal. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 10–6. 8. p.: 19–8. 13. p.: 27–11. 16. p.: 38–15. 19. p.: 44–17. 23. p.: 51–17. 27. p.: 60–31. 33. p.: 75–39. 35. p.: 80–41. 37. p.: 82–45
Roberto Íniguez:
– Nagyon sportszerűen, teljes elánnal küzdött a Diósgyőr, köszönjük neki ezt a hozzáállást. Nem értem, a játékvezetők miért nem tisztelnek engem. A mérkőzés folyamán teljes lángon égek, és ha többet mozgok fel-alá a vonal mellett, fegyelmezéssel fenyegetnek, amit nem tudok felfogni és megérteni.
Stefan Svitek: – Ilyen jó csapat ellen nagyon nehéz eredményesen szerepelni. Mi megpróbáltunk mindent, de a második félidő bizonyos részei kivételével nem azt láttam viszont, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt és a szünetben. Olyan hozzáállással, mint egy-két játékosom teszi, nem lehet eredményesen szerepelni.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB CARGO-UNI GYŐR 77–70 (16–16, 17–20, 24–12, 20–22)
Sopron, 1000
néző. Vezette: Papp P., Ádám, Mészáros B.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/3, Gereben 5, OBLAK 15/9, Kiss V. 2, MCCALL 17/3. Csere: Theodoreán 5/3, Krnjics 5, COSTA 11/6, Mansaré 2, Bálint R. 6/6. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Robinson 10, Laklóth 3/3, FIELDS 17/6, GOREE 10, Krivacsevics 14. Csere: Stepánová 2, Czank, Simon Zs. 11/9, Nagy-Bujdosó 3/3, Török Á. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 6. p.: 10–6. 8. p.: 12–12. 13. p.: 22–21. 16. p.: 25–30. 19. p.: 28–36. 23. p.: 40–43. 26. p.: 43–48. 28. p.: 52–48. 33. p.: 62–52. 36. p.: 67–59. 39. p.: 71–68
Djokics Zseljko:
– Az első meccsünk furcsa volt számomra, az elődöntő azonban már hasonlított az elképzeléseimhez. Támadójátékunk határozottan jobb volt, főleg azért, mert a védekezésünk is javult az első mérkőzésünkön látottakhoz képest. Remélem, ez a folyamat kitart, és vasárnap a döntőben még több szekszárdi szurkoló jelenlétében maradandót tudunk alkotni. A háromnapos terhelés arra is jó, hogy kiderüljön, milyen erőállapotban vagyunk.
Sandro Orlando: – Jól kezdtük a találkozót, voltak egész jó periódusaink, akkor biztosan vezettünk is. Aztán a harmadik negyedben a csapat elvesztette a fonalat, és felhoztuk ellenfelünket. Persze egy jó edző és egy jó csapat ellen nehezebb eredményesen játszani. Most ennyire tellett az erőnkből.