Női kosár: küzdött a Sopron, de végül Quigleyék nyertek

2013.05.04. 19:49
A bajnoki cím és a kupaarany után egy második hely a mérlegben (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A magyar bajnok Sopron nagy csatában 62–58-ra kikapott a házigazda Good Angelstől a magyar-szlovák női kosárlabda-bajnokság szombat kora esti kassai döntőjében, így az első ízben kiírt mérkőzéssorozat fődíja az idei Euroligában negyedikként záró kassaiaké lett.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, többnyire a Sopron vezetett – Fegyverneky Zsófia két duplája után 12–8-ra, ez volt a legnagyobb előny –, a kassaiak pedig zárkóztak (11–12).

A második negyedben jött a fordulat: Shenise Johnson közeli találata révén még egyszer magához ragadta a vezetést a magyar csapat, csakhogy ezt követően zsinórban kilenc kassai pont következett (22–14). A kassaiak két magyar válogatott légiósa, Alexandria Quigley és Krivacsevics Tijana rendre megtalálta a gyűrűt, igaz, hamarosan Jelena Milovanovics is elkapta a fonalat, két közeli találatával a soproniak felzárkóztak (22–18). Krivacsevics és Johnson dobópárbajára – és a magyar szempontból nem túl szerencsés második negyed végére – Katarina Pindrochová tett pontot egy sikeres triplával (29–20).

EDZŐI KÖSZÖNET

„Értékes, szép szezont zártunk. Egy nagyon jó kezdeményezésű sorozatban jutottunk el a döntőbe. A további években, remélem, odáig fejlődik ez a bajnokság, hogy európai mértékkel is mérvadó lesz. A csapatunkban nagyon sok érték volt ebben az évben, melyeket a legtöbbször sikerült is kibányásznunk. Erre nagyon büszkék lehetünk! Köszönöm mindenkinek, aki ebben részt vett. Stábnak, játékosnak, kollégáknak!" – idézi Székely Norbert soproni vezetőedzőt a soproni klub hivatalos honlapja.

A harmadik játékrészt jól kezdte a Sopron, Milovanovics triplája után csökkent a különbség (34–29), csakhogy egy hétpontos etappal az Angyalok megint megléptek (41–29). Soproni időkérést követően Johnson és Milovanovics 7–0-s rohanást vezényelt (43–40), és sikerült elérni, hogy az utolsó tíz percre közel egyenlő esélyekkel jöjjenek vissza a küzdő felek (46–42).

Zsovár Orsolya triplája (48–45), Johnson közeli dobása (50–47), majd Fegyverneky duplája (52–50) után megint nagyon közel volt a fordítás lehetősége, de nem sikerült átbillenteni az állást. Még 60–52-es hazai vezetésnél is próbálkoztak a magyarok, Fegyverneky és Krnjics Szara egy-egy dobása célba talált, Fegyverneky két büntetővel még egy szlovák időkérést is kicsikart (62–58) az utolsó másodpercekben, de a csoda nem következett be, győzött a Good Angels.

A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen a győriek 8–0-s rózsahegyi vezetésnél szerezték meg az első kosarukat, és már az első félidőben több mint húszpontos hátrányba kerültek, sőt a negyedik játékrész elején már harminc felett volt a különbség (62–31). Végül 38 ponttal bizonyult jobbnak a rózsahegyi együttes.