Női kosár Euroliga: megvan a második Sopron-diadal

2013.12.11. 19:43
Az amerikai Tianna Hawkins csaknem dupla duplát<br />(27 pont, 9 lepattanó) ért el
Megszerezte második győzelmét a női kosárlabda Euroligában a Sopron: a magyar csapat a csoportkör hatodik fordulójában a Montpellier-t győzte le hazai pályán 61–54-re.

Nem kezdett jól a Sopron a mérkőzésen, három perc elteltével még 4–4 állt az eredményjelzőn, másfél perccel később viszont már 4–10, a vendégek két gyors indításból is kosarat szereztek.

A hazai gárda azonban Fegyverneky Zsófia és Dragana Sztankovics pontjaival egyenlíteni tudott. A második negyedben ismét meglépett a francia csapat, három perc után 8 pont volt a vendégek előnye.

Tianna Hawkins a játékrész végén megrázta magát, így a nagyszünetre döntetlennel vonulhattak a csapatok. (33–33)

A pihenő után a Sopron irányított, mely a záró negyed előtt négy ponttal vezetett, végül szoros hajrát követően hétpontos különbséggel megnyerte a mérkőzést.

A mezőny legjobbja a találkozón egyértelműen Hawkins volt, aki 27 pontot dobott és 9 lepattanót szedett, emellett egy asszisztja is volt.

A vendégeknél Geraldine Robert volt a legeredményesebb 16 ponttal. A Sopron megszerezte második győzelmét a sorozatban, ezzel elmozdult a B-csoport utolsó helyéről.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–BASKET LATTES MONTPELLIER (francia) 61–54 (15–16, 18–17, 12–8, 16–13)

Sopron, 500 néző. V: Spendl (szlovén), Svarekoski (finn), Santos (gibraltári)
SOPRON: FEGYVERNEKY 9, Simon Zs. 4, Zsovár, HAWKINS 27/3, KRNJICS 9. Csere: Tetemondová 5/3, CIGLAR 2, Sztankovics 5, Licskai. Edző: Igor Polenek
MONTPELLIER: Brémont 8, Skrela, Basko-Melnbarde 8, ROBERT 16, CIAK 12. Csere: Tanqueray, Christon 4/3, Sacko 6, Devillers. Edző: Valéry Demory
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 7. p.: 8–12. 9. p.: 14–12. 12. p.: 17–23. 15. p.: 24–29. 18. p.: 29–29. 23. p.: 37–35. 26. p.: 41–37. 33. p.: 47–47. 36. p.: 53–49. 38. p.: 56–53
Kipontozódott: Simon Zs. (31. p.)
Igor Polenek:
– Voltak nehézségeink a mérkőzés előtt, hiszen Kelly Faris megbetegedett, és Iva Ciglar is csak háromszor edzett velünk. Értékes győzelmet arattunk, Tianna Hawkins nagyon eredményesen játszott. A triplamutatón javítanunk kell, hogy ne legyen ennyire izgalmas a véghajrá.
Valéry Demory: – Kiegyenlített játékot láthattunk, a hazaiak a lepattanókat jobban szedték, ez hozta meg számukra a győzelmet. A végén kevésbé koncentráltunk.

További eredmények: Wisla Can-Pack (lengyel)–Nagyezsda Orenburg (orosz) 52–60, Fenerbahce (török)–Rivas Ecópolis (spanyol) 84–60