Női kosár Euroliga: kikapott a Sopron a Fenertől

2014.01.22. 19:41
Tianna Hawkins (labdával) volt a mezőny egyik legeredményesebb játékosa (Fotó: Pozsonyi Zita)
Kiválóan tartotta magát a Sopron a Fenerbahce ellen a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának szerdai mérkőzésén, de a végjátékot a törökök bírták jobban, és 57–53-ra nyertek.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–FENERBAHCE (török) 54–57
(15–18, 19–18, 11–8, 8–13)
Sopron, 700 néző. Vezette: Kokainis (lett), Stoica (román), Manosz (görög)
SOPRON: CIGLAR 17/9, Faris 8/3, Zsovár, HAWKINS 17/3, Krnjics 2. Csere: Sztankovics 4, Simon 5/3, Tetemondová. Vezetőedző: Igor Polenek
FENERBAHCE: Vardarli 5/3, PONDEXTER 11/3, MCCOUGHTRY 15, Veramejenka 1, YACOUBOU 10. Csere: Hollingsworth 4, Cakir, Bibrzycka 11/6, Tünclüer, Canitez, Nevlin. Vezetőedző: Roberto Iniguez
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 8. p.: 15–9. 10. p.: 15–16. 14. p.: 20–26. 17. p.: 28–28. 19. p.: 34–33. 24. p.: 34–40. 30. p.: 45–44. 35. p.: 50–47. 38. p.: 52–52
Igor Polenek:
– Nem játszott jól a török csapat, de azt hiszem, ehhez nekünk is közünk volt. Rosszul dobtunk és sokszor pontatlanok voltunk az ellenfél palánkja alatt, no és az eladott labdákra is jobban kell majd figyelnünk a jövőben. Ilyen erős csapat ellen a végjátékban jobban kell koncentrálnunk, hogy sikeresek legyünk.
Roberto Iniguez: – Örülök a győzelemnek egy ilyen teljesítmény után. Rosszul védekeztünk, gyengén dobtunk, ezért elégedetlen vagyok együttesem teljesítményével. A Sopron jól védekezett, ez megnehezítette a dolgunkat. A végén mi koncentráltunk jobban, ezért nyertünk.

A MÉRKŐZÉS

Nagyon jól kezdett a Sopron az eddig veretlen török rivális ellen, 9–4-re, majd 15–9-re is vezetett az első negyedben Igor Polenek együttese, de két és fél perc pont nélküli periódus következett, és az első negyedet a Fenerbahce zárta előnyben. A második tíz percben 20–26-ról jött vissza a Sopron, 34–33-ra vezetett is, de a hajrában elhúzott a Fener, amelyet maroknyi lelkes szurkoló kísért el Budapestre.

A nagy szurkolásból aztán kisebb balhé lett, a törökök ugyanis az első félidő utolsó percében összecsaptak a rendfenntartókkal, és meg is kellett állítani a játékot, amíg nem csillapodtak a kedélyek.

A harmadik negyedben úgy tűnt, a Fener eldönti a meccset, de 36–43 után feltámadtak a hazaiak, s a záró negyed előtt átvették a vezetést. A 17-17 pontot jegyző Tianna Hawkins és Iva Ciglar vezérelte Sopron a hajráig esélye maradt a győzelemre, csakhogy az utolsó perceket a Fenerbahce bírta jobban, és megőrizte veretlenségét.