Női kosár Euroliga: Fegyverneky triplájával nyert a Sopron

2014.02.26. 19:53
A Sopron hazai pályán hosszabbítás után Fegyverneky Zsófia utolsó másodperces triplájával 81–79-re legyőzte a spanyol Rivas Ecópolist, így a negyedik helyen jutott tovább a női kosárlabda Euroliga B-csoportjából.

Hatalmas csatában nyert a Sopron, amely várhatja a „nyolcaddöntő” sorsolását (Fotó: Tumbász Hédi)

A magyar bajnok és kupagyőztes Uniqa Euroleasing Sopron már a meccs előtt továbbjutott, de így is volt tétje a találkozónak, hiszen győznie kellett a csoport negyedik helyéért, ezzel együtt a következő forduló gyengébb ellenfeléért. Tizenöt együttes lép ugyanis tovább a csoportkörből – mindhárom csoportból öten. Mivel az UMMC Jekatyerinburg rendezi a nyolcas döntőt, a másik 14 csapat hét párban dönti el, melyik utazhatnak az orosz városba.

A mérkőzés elején kapkodó volt a játék, mindkét csapat sokat hibázott, az első tíz percben nem alakult ki három pontnál nagyobb különbség. A második negyedben a Rivast idegenben 65–60-ra legyőző Sopron tudott váltani védekezésben, 20–21 után megfogta vendégét, és Tiana Hawkins vezérletével 11–0-s rohammal 31–21-re elhúzott.

A nagyszünetig nyolc pont megmaradt az előnyből (35–27), s a spanyolok a fordulás után sem tudtak közelebb kerülni. Sőt, a 28. percben 53–42-re elhúzott a Sopron, amely a záró periódus előtt 55–48-ra vezetett. A Sopron 55–44 után 55–52-nél szerzett újabb kosarat, Iva Ciglar betörése után ugyanő egy triplát dobott, így legalább a kis különbség megmaradt a két csapat között.

Ám észrevehetően elbizonytalanodott a Sopron, a támadások eladott labdákkal, technikai és személyi hibákkal értek véget – 63–59 után Vega Gimeno triplája, majd Frida Eldebrink két büntetője következett, s a Rivas 20–21 után ismét vezetett.

Úgy tűnt, elfogyott a hazai csapat ereje, de a végén Fegyverneky Zsófia és Ciglar büntetői, illetve Ciglar 6 másodperccel a vége előtt dobott duplája után a Sopron – a kipontozódott Tiana Hawkins nélkül – kiharcolta a 70–70-es döntetlen utáni hosszabbítást.

A túlóra öt percét is Ciglar-kosár nyitotta, de kiegyenlített küzdelem folyt. A Rivas 14 másodperccel a vége előtt Rachel Allison duplájával 79–78-as vezetést szerzett, majd a túloldalon Eldebrink blokkja után minden veszni látszott. Ám maradt kilenc másodperc, a legvégén Fegyverneky emelkedett tripla dobásra, és célba is talált a dudaszó pillanatában – a Sopron 81–79-re megnyerte a mérkőzést, és megszerezte a negyedik helyet.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 12. (UTOLSÓ) FORDULÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON–RIVAS ECÓPOLIS (spanyol) 81–79 (16–19, 19–8, 20–21, 15–22, 11–9) – hosszabbítás után
Sopron, 600 néző. Vezette: Zurapovics (bosnyák), Perlic (horvát), Clivaz (svájci)
SOPRON:
FEGYVERNEKY 17/9, FARIS 9/6, Zsovár, Hawkins 14, Krnjic 10. Csere: Tetemondova 3/3, CIGLAR 17/3, Stankovics 9, Simon Zs. 2. Edző: Igor Polenek
RIVAS: OCETE 13/3, ELDEBRINK 19/3, Allison 8, NICHOLLS 18, Hallvarsson 4. Csere: Bermejo, Gimeno 17/15, Hassell. Edző: José Ignácio Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. p.: 11–12. 9. p.: 16–14. 12. p.: 20–21. 15. p.: 25–21. 17. p.: 31–21. 22. p.: 39–31. 26. p.: 46–42. 29. p.: 55–44. 33. p.: 57–55. 36. p.: 63–64. 40. p.: 70–70. 44. p.: 75–77
Kipontozódott: Hawkins (38. p.), Nicholls (43. p.), Hallvarsson (43. p.)
Igor Polenek:
– Az egész Euroliga két legfiatalabb csapatát láthattuk ezen a mérkőzésen, és mindketten továbbjutottunk a rájátszásba. A végén némi szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de Fortuna most mellénk állt, a győzelemért azonban nagyon meg kellett küzdenünk, és bízunk a jó folytatásban.
José Ignácio Hernández: – Büszke vagyok csapatomra, mert a múlt heti spanyol kupadöntő után újra tudtunk küzdeni. Látványos mérkőzés volt, jó támadásvezetéssel mindkét oldalon. A Sopron így örülhet, hogy elkerülte a Fenerbahcét a play-offban.