Női kosár Euroliga: a Wisla győzni tudott Sopronban

2013.11.27. 19:40
Tianna Hawkins (labdával) nem volt tényező a Wisla palánkja alatt (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán 67–61-re kikapott a lengyel Wisla Can-Packtól a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 4. fordulójában.

A fordulatos első félidő során hol az egyik, hogy a másik fél vezetett, a nagyszünetre végül a vendégek vonulhattak hatpontos előnnyel (30–36). Ezt leginkább két magasemberüknek, a lett Zane Tamanének (aki a 2010–2011-es idényben még a Sopron erősítette) és az amerikai Jantel Lavendernek köszönhették. A soproniak jóval többet próbálkoztak távolról, a pontossággal azonban gondjaik voltak, 10 hárompontosukból csak egy volt sikeres.

QUIGLEY JÓL SZOLGÁLTA KI TÁRSAIT
A Wisla amerikai születésű magyar válogatott hátvédje, Alexandria Quigley csak 6 pontig jutott, összességében azonban hasznos játékot nyújtott. A korábbi pécsi játékos megkaparintott 5 lepattanót és kiosztott 7 asszisztot, utóbbi mutatóban csapata legjobbja volt.

A harmadik negyedet egy 11–0-s rohanással indította a lengyel csapat, és a soproniak ezt követően sem tudták csökkenteni a különbséget, így a záró játékrésznek 60–42-es hátrányból kellett nekivágniuk.

Ez túl soknak bizonyult, mert feljavuló játékkal ugyan feljöttek 8 pontra (56–64), és ekkor még több mint három perc volt hátra, ám az egyenlítés nem sikerült nekik. Az utolsó percben a vendégeknek már gyakorlatilag csak Agnieszka Szott-Hejmej egészségi állapota miatt kellett aggódniuk, de az egyik reklámtáblát egy esés során lefejelő erőcsatár végül a saját lábán hagyta el a játékteret. Csapata a 24 pontot és 10 lepattanót jegyző Lavender vezérletével 67–61-re nyert, a hazai együttesből a szintén dupla duplával záró Szara Krnjics (12 pont, 13 lepattanó) volt leginkább dicsérhető.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–WISLA CAN-PACK KRAKOW (lengyel) 61–67 (13–15, 17–21, 12–24, 19–7)

Sopron, 700 néző. V: Panacisz (görög), Adamovic (bosnyák), Panther (német)
SOPRON: Fegyverneky 8, FARIS 10, Hawkins 4, Tetemondová 10/6, KRNIC 12. Csere: Simon Zs. 9/3, Zsovár, Sztankovics, Licskai 8. Edző: Igor Polenek
WISLA: Ouvina 3/3, Quigley 6/3, SZOTT-HEJMEJ 12/3, LAVENDER 24, TAMANE 16. Csere: Krezel 2, Pawlak 2, Zurowska 2, McCray. Edző: Stefan Vitek
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 6. p.: 8–11. 8. p.: 13–11. 14. p.: 20–20. 16. p.: 24–24. 19. p.: 30–30. 23. p.: 32–47. 27. p.: 36–55. 29. p.: 40–60. 34. p.: 49–64. 37. p.: 56–64
Igor Polenek: – Megérdemelten nyertek a krakkóiak. Erős csapat, Európa egyik legjobb edzőjével. A harmadik negyedben hagytuk elmenni ellenfelünket, ekkor teljesítettünk gyengén. A végjátékot felpörgettük, de már csak szépíteni tudtunk az eredményen.
Stefan Vitek: – Kemény meccs volt, ahol az első félidőben gyengén teljesítettünk. A mérkőzés második részében végre jól játszottunk, és már húsz ponttal is vezettünk. A végére szorossá tettük a találkozót, de ekkor már könnyebben vették a dolgot a lányok, míg a hazaiak jól hajráztak.