Női kosár Euroliga: jó hajrával nyert a Sopron idegenben

2014.02.19. 21:40
Az Uniqa Euroleasing Sopron 65–61-re nyert a Montpellier otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában a Montpellier otthonában.

Fegyverneky Zsófia keze nem remegett meg a végén (Fotó: Tumbász Hédi, archív)

A Sopron hazai pályán 61–54-re nyert a Montpellier ellen, és a továbbjutás szempontjából nagyon fontos volt, hogy Franciaországban is két pontot szerezzen. Az első negyed után még a hazaiak vezettek egy ponttal, ezután azonban kézbe vette az irányítást a magyar csapat, és a következő két játékrészt egyaránt öt ponttal megnyerte.

A záró negyedben aztán majdnem ledöntötte Igor Polenek együttese azt, amit addig felépített, hiszen majdnem hat percig nem talált a kosárba. A Montpellier ezalatt kiegyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni. A hátralevő időben Fegyverneky Zsófia vette hátára a Sopront, hat büntetőt értékesített, valamint egy duplát is dobott, így oroszlánrészt vállalt csapata sikerében. Ugyanez elmondható a szintén 13 ponttal záró Tianna Hawkinsról, valamint a három triplát bevágó, 14 pontig jutó Iva Ciglarról.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ

BASKET LATTES MONTPELLIER (francia)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 61–65 (15–14, 16–21, 15–20, 15–10)
Lattes, 600
néző. V: Martinescu (román), Tomic (horvát), Teixieira (portugál)
MONTPELLIER: Brémont 2, Tanqueray 12/12, Basko-Melnbarde 8, Robert 16, Sacko 10. Csere: Turcsinovics 4, Ciak 9, Devillers. Edző: Valéry Demory
SOPRON: Fegyverneky 13/3, Faris 7/3, Zsovár, Hawkins 13, Krnjics 11. Csere: Simon Zs. 5/3, Ciglar 14/9, Sztankovics 2, Tetemondová. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 7. p.: 13–8. 13. p.: 18–21. 17. p.: 22–26. 20. p.: 31–35. 25. p.: 36–43. 30. p.: 46–55. 36. p.: 55–55. 38. p.: 55–61

Nagyezsda Orenburg (orosz)–Wisla Can-Pack (lengyel) 74–53
Rivas Ecópolis (spanyol)–Fenerbahce (török) 62–71