Női kosár Euroliga: a Kassa megdolgozott a győri sikerért

2014.01.30. 19:43
A női kosárlabda Euroliga alapszakaszában az A-csoport 7. fordulójában a Good Angels Kosice hét ponttal nyert a Hat-Agro Uni Győr vendégeként. A házigazdák rossz kezdést követően kiegyenlített csatába bocsátkoztak, megkezdték a felzárkózást, de a végjátékban ismét a Krivacsevics Tijana vezérelte vendégek domináltak. A továbbra is nyeretlen Győr hetedik vereségét szenvedte el, a Kassa 4/3-mal várja a folytatást.

Labdaszerzés után fél perc alatt három dobást rontottak a győriek, majd utána még sokkal többet... A házigazdák első kosarára közel öt percet kellett várni – de az legalább Joslyn Tinkle triplája volt –, ám addigra a vendégek már elhúztak 6–0-ra. A légiós nyolc ponttal zárta az első negyedet, a gyenge kezdés után kiegyenesedő Győr viszont 12-vel, így nyolcpontos hátrányt szedett össze az első szünetre. A vendégek vezére a tíz perc alatt ugyancsak nyolc pontig jutó Krivacsevics Tijana volt (12–20).(12–20).

Laklóthék becsülettel küzdöttek, a Kassa ellen ez
a tisztes vereséghez volt elég hazai környezetben
(Fotó: fibaeurope.com)
Laklóthék becsülettel küzdöttek, a Kassa ellen ez a tisztes vereséghez volt elég hazai környezetben (Fotó: fibaeurope.com)

Szívós mezőnymunkával, sok lepattanót szerezve feljött a Győr, de legalábbis már nem érződött a kezdeti kilátástalanság, és nagy különbség a parketten lévő felek között. Kevés volt a pont mindkét oldalon, a szívós védőfalak jól állták a rohamokat. A szünet előtti hajrá a győrieknek sikerült jobban – viszont továbbra is egyszemélyes csapatnak tűnt a Győr, Tinkle két felvonás alatt szerzett 16 pontjával és nyolc lepattanójával kulcsembernek bizonyult –, akik a negyedet két ponttal megnyerve közelebb lopták magukat a vendégekhez a nagyszünetre (28–34).

Elveszítette a fonalat a Kassa, a Győr ezt kihasználva egyenlő csatába bocsátkozott. Sőt, a játékrészt újfent megnyerve abszolút belátható távolságon belülre került a vendégekhez, és amennyiben a házigazdák nüansszal szerencsésebbek – vagy erőteljesebben támadnak, bár Laklóth Anna és Semsei Barbara is erőteljes pontgyártásba kezdett –, akár a vezetést is átvehették volna. Így viszont maradt a mínusz négy (45-49).

A záró felvonás elején nagyon odafigyelt a védekezésére a Kassa, és ez a győriek fáradságával egyetemben azt eredményezte, hogy a különbség nőtt. A negyed közepéhez érve tíz pont körül tudta tartani előnyét a vendégcsapat. Becsülettel próbálkozott felzárkózni a Győr, amely sikerült is, de a végjátékban már idő szorításában többször nem kidolgozott pozíciókból dobtak a hazaiak, akik végül hét ponttal maradtak alul (60–67).

Krivacsevics a mezőny legeredményesebb játékosaként 24 ponttal zárt, a győriek legponterősebb kosarasa Tinkle 18-ig jutott. A lepattanózásban viszont utóbbi volt a jobb (10–8). A Kassa a Közép-európai Liga éllovasa 17/1-es mutatóval, a győriekkel abban a sorozatban még nem mérhették össze magukat, viszont a mostani teljesítményükkel a Rába-partiak abban a mezőnyben aligha vallanának szégyent.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
HAT–AGRO UNI GYŐR–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 60–67 (12–20, 16–14, 17–15, 15–18)
Győr, 300
néző. V: Vinasi (román), Gomez–Lopez (spanyol), Liszka (lengyel)
GYŐR: SEMSEI 10/6, Ivanovics 3/3, LAKLÓTH 15, TINKLE 18, Diamant 4. Cs: Koch 2, Mansaré 6, Czirják 2, Pénzes, Fejes R. Edző: Bencze Tamás
KOSICE: BOJOVICS 11, Kissová, Perkins 9/3, Jánosciková, HRUSCÁKOVÁ 14, Cs: KRIVACSEVICS 24, Abdi 3, Zietara, Bálintová 6. Edző: Maros Kovacík
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 7. p.: 7–12. 10. p.: 10–20. 15. p.: 18–26. 19. p.: 24–31. 23. p.: 32–38. 26. p.: 38–43. 28. p.: 41–45. 32. p.: 45–55. 35. p.: 50–59. 36. p.: 54–59. 39. p.: 56–64
Bencze Tamás:
– Nem vagyok elégedett az eredménnyel, mert nyerni szerettünk volna. Megilletődötten kezdtünk, és bár többször is felzárkóztunk, ez sok erőnket emésztette fel. A ki nem kényszerített hibáink pedig döntőnek bizonyultak.
Peter Jankovic (másodedző): – Nehéz mérkőzésre számítottunk és ez be is következett. Büszkék vagyunk a csapatra, mert bár nem játszottunk nagyon jól, de egy olyan mérkőzésen nyertünk, amelyen sok hiányzót kellett nélkülöznünk.

1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 7 6 1 569–402 13
2. Beretta Famila (olasz) 7 4 3 461–453 11
3. Good Angels Kosice (szlovák) 7 4 3 457–452 11
4. Kayseri Kaski spor (török) 7 4 3 446–448 11
5. Tango Bourges (francia) 7 3 4 474–439 10
6. HAT-AGRO UNI GYŐR 7 7 388–601 7