Női kosár Euroliga: a Győrnek a Kayseri is túl nagy falat volt

2013.12.19. 19:41
A HAT-AGRO UNI Győr 88–65-ös vereséget szenvedett a török Kayseri Kaski Sportól a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában, így öt meccs után is nyeretlenül szerénykedik az A-csoport hatodik helyén.

A győri lányok az első negyed hajrájáig (16–16) tartották a lépést a törökökkel, akik a második játékrészben döntötték el a mérkőzés sorsát, amikor 19 pontos előnyre tettek szert (34–53).(16–16) tartották a lépést a törökökkel, akik a második játékrészben döntötték el a mérkőzés sorsát, amikor 19 pontos előnyre tettek szert (34–53).

A folytatásban a magyar együttes tisztességesen helyt állt, a harmadik és a negyedik negyedben a Kayseri már csak négy ponttal múlta felül a hazaiakat (31–35), ám ezzel együtt is nagyon magabiztos győzelmet aratott (65–88).

A Győr legeredményesebb játékosának a 24 pontig, hat lepattanóig és négy asszisztig jutó amerikai Courtney Vandersloot bizonyult, aki ebben az idényben utoljára lépett pályára a magyar csapatban, hiszen a Famila Schio kedvező anyagi feltételekkel kölcsönveszi a szezon végéig. A karmester helyére januárban visszatér a honfitársa, a szeptemberi buszbaleset okozta sérüléseiből felgyógyuló Samantha McKay.

Szentendrei Áron lányai öt meccs után is nyeretlenül állnak az Euroliga A-csoportjának utolsó helyén.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–KAYSERI KASKI SPOR (török) 65–88 (16–20, 18–33, 17–19, 14–16)
Győr,
Egyetemi csarnok, 500 néző. V: Licina (szerb), Kunosic (bosnyák), Ferevski (portugál)
GYŐR:
VANDERSLOOT 24/6, Semsei 3/3, Laklóth2, TINKLE 14, Diamant8. Csere: Fejes R. 5, Ivanovics 7, Pénzes, Mansaré 2. Edző: Szentendrei Áron
KAYSERI: N. MARTINEZ 17, T. Wright 5, SANDERS14, Little 10, CINILI12/6. Csere: Günay 6, MAZIC 14, Pakmaz, Ural 1, Arseven 7/3, Atas 2. Edző: Ayhan Avci
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 8. p.: 16–16. 15. p.: 21–33. 19. p.: 30–49. 24. p.: 37–63. 28. p.: 45–65. 33. p.: 56–74. 36. p.: 61–76. 38. p.: 63–82
Kipontozódott: Tinkle (36. p.)
Szentendrei Áron: – Az elején még tartottuk magunkat, aztán nem tudtuk megfogni a vendégek centereit. Később már csak futottunk az eredmény után. Továbbra is a védekezésünk stabilizálása a legfőbb célunk.
Ayhan Avci: – Nagyon jól játszottunk, főleg a második negyedben, amikor csapatként funkcionáltunk igazán. A második félidőből viszont rosszabb védekezéssel döntetlen körüli eredménnyel jöttünk ki.