Női kosár Euroliga: a Fener 32 ponttal nyert a Győr ellen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.02.19. 20:57
A győriek nem bírtak a Fenerbahcéval <br />(Fotó: Veres Viktor – archív)
Ahogy várható volt, a Győrnek nem volt esélye a Fenerbahce ellen Isztambulban: a török sztárcsapat 93–61-re győzött a magyar együttes ellen a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A csoportkör végén a Rába-partiak 5/7-es győzelmi mérlege összesítésben a 14. helyre volt elég, így a 9/3-as mutatóval büszkélkedő isztambuli elitalakulattal szálltak szembe, amelyben ott volt a nemrég épp Győrből odaszerződött lett Ieva Kublina.

A magyar bajnokcsapat az első negyed nagy részében az ausztrál Natalie Hurst révén remekül tartotta a lépést sokkal esélyesebb riválisával, a túloldalon főként az ex-soproni Ivana Matovic vitte a prímet, aki az első félidőben 22 (!) pontig jutott. A nagyszünet előtt már kiütközött a két együttes közti különbség, 20 perc elteltével már 54-35-re vezettek a sok leindítást bemutató török gárda.

Fordulás után Füzy Ákos együttese 10-20 pontos hátrányban volt, ekkorra már feljavult a nemrég érkezett spanyol center, Cindy Lima is. Az utolsó szakaszban 30 ponttal meglépett a Fener (86-56), amely végül a várakozásoknak megfelelően sima győzelmet aratott az elfáradó zöld-fehérek felett.

A párharc második mérkőzését pénteken 18 órakor rendezik Győrben, majd ha szükséges, jövő szerdán újabb meccsre kerül sor a Boszporusz partján.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FENERBAHCE (török)–HAT-AGRO UNI GYŐR 93–61 (27–18, 27–17, 19–14, 20–12)
Isztambul, 500 néző. Vezette: Spendl (szlovén), Nitu (román), Michaelly (izraeli)
FENERBAHCE: VARDARLI 5/3, Pondexter 4, MCCOUGHTRY 16, MATOVICS 28, Veramejenka 6. Csere: Kublina 10, BIBRZYCKA 10/6, Tuncluer 7/3, Horasan 4, Cakir 3/3, Nevlin
GYŐR: HURST 17/9, Rasheed 2, Simon Zs. 2, Őri, LIMA 16. Csere: Raksányi 14, Laklóth 10/6, Dobos Á., Nagy D.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 5. p.: 10–10. 7. p.: 18–12. 12. p.: 33–18. 16. p.: 39–28. 19. p.: 54–33. 26. p.: 69–43. 30. p.: 73–49. 36. p.: 86–56
Kipontozódott: Raksányi (37. p.)
Fűzy Ákos: – Sajnos gyengén védekeztünk, s ez rossz periódusokba kergetett minket. Ebben sokat kell javulnunk, ha a pénteki második mérkőzésen esélyt akarunk magunknak teremteni.

A második összecsapásokat 22-én, a harmadikakat (ha szükséges), 27-én rendezik.
A március 18. és 24. között sorra kerülő nyolcas döntő házigazdája a csoportkör legjobb mutatójával végző csapat, az orosz Jekatyerinburg lesz.