Női kosár Ek: ötödik meccsét is megnyerte a Sopron

2014.12.10. 19:30
Az Uniqa-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata ötödik mérkőzését megnyerve őrzi hibátlan mérlegét az Európa-kupa csoportkörében, az ötödik fordulóban a negyedik vereségét elszenvedő francia Landes lett a soproniak áldozata.
Hiába a két együttes eddigi teljesítménye közötti különbség, ez a pályán nem köszönt vissza. Az első és a harmad negyed kimondottan szorosa sikerült – két, illetve egy pont döntött a házigazdák javára –, így a viszonylag nyugodt zárás a nyolc ponttal pluszban hozott második felvonásnak volt köszönhető. A végére aztán már csak egy csapat maradt a pályán, és az a házigazda volt, amelyből öten értek el legalább 12 pontot.NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
H-CSOPORT
H-CSOPORT

UNIQA-EUROLEASING SOPRON–BASKET LANDES (FRANCIA) 81–54 (21–19, 22–14, 14–13, 24–8)
Sopron, 500
néző. V: Velikov (bolgár), Pediev (ukrán), Bisevic-Tokic (bosnyák)
SOPRON: CIGLAR 12/6, Hartley 13/3, MCBRIDE 15/9, CRVENDAKICS 12/12, KRNJIC 14. Cs: Simon Zs. 2, Sztankovics 8, Zsovár 3/3, Licskai 2. Edző: Igor Polenek
LANDES: Guzman 3, Laborde 6, Basko-Melnbarde 8, PAGE 10, El Gargati 2. Cs: Plagnard 10/6, SZTYEPANOVA 15/3, Barennes, Milapie. Edző: Olivier Lafargue
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 5. p.: 11–11. 8. p.: 19–16. 12. p.: 26–20. 17. p.: 35–27. 24. p.: 53–37. 28. p.: 57–42. 32. p.: 59–48. 37. p.: 73–52
Igor Polenek:
– Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, tökéleteset nyújtottak. Mondhatnám, hogy közönségszórakoztató mérkőzés volt. A múlt héten rendre rossz döntéseket hoztak játékosaim, ezen a mérkőzésen mindezeket korrigálták.
Olivier Lafargue: – Jó csapat a Sopron, s ezt már nálunk is megtapasztaltuk. Védekezésünk kívánnivalót hagyott maga után, ráadásul a hajrában a hazaiak átléptek rajtunk.