Női kosár Ek: közel állt a sikerhez a PINKK Pécs

2013.12.11. 20:00
Még az utolsó negyed felénél is csak egy tripla választotta el a PINKK Pécsi 424-et az egyenlítéstől az MBK Ruzomberok ellen, ám végül a rózsahegyi csapat felülkerekedett, és 12 pontos győzelmet aratott a baranyai együttes ellen a női kosárlabda Európa-kupa hatodik fordulójában. A pécsiek legeredményesebbje Iványi Dalma volt, a 37 éves játékos 14 pontig jutott.

A csoportokból az első két helyezett jut tovább, illetve a két legjobb csoportharmadik, így a pécsiek továbbjutása még a további eredményektől függ.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT, 6. FORDULÓ

PINKK Pécsi 424–MBK Ruzomberok (szlovákiai) 50–62 (13–18, 12–14, 12–12, 13–18)
Komló, 400 néző. V: Kucserova (cseh), Csender (román), Ivanovics (szerb)
PÉCS: MINCSIKOVA 8, Ruják 3/3, Sarok 2, Őri 4, Hajdukovics 6. Csere: Győri 4, Kováts N. 3/3, IVÁNYI 14/6, Adamecz 2, Tomlinson 2, Katona Sz. 2 Edző: Roberto Hernández
RUZOMBEROK: BREZANIOVA 8, Baburova 9/3, MANDICS 6, KMETOVA 10, MURPHY 15/3. Csere: Csernakova 5/3, Vesterberg 3/3, STAALVANT 6. Edző: Juraj Suja
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 6–9. 13. p.: 15–21. 17. p.: 19–21. 23. p.: 28–35. 26. p.: 35–37. 33. p.: 39–46. 37. p.: 43–53
Kipontozódott: Ruják (38. p.), Győri (39. p.)
Roberto Hernández: – Gratulálok a szlovákoknak, hiszen jobban megérdemelték a továbbjutást, mint mi. Valamin biztos, hogy változtatnunk kell, hiszen az edzéseken mutatott jó teljesítmények nem köszönnek vissza a mérkőzésen. Minden poszton vannak gondjaink, ezeket kell megoldanunk.
Juraj Suja: – Nagyon boldogok vagyunk, hiszen remek közönség előtt, nagyon jó csapatot győztünk le. A sikerünk kulcsa elsősorban a fegyelmezett, jó védekezés volt.