Női kosár Ek: jó rajtjából élt meg otthon a PEAC-Pécs

2014.12.04. 19:50
A női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének negyedik fordulójában a PEAC-Pécs jó rajtjának köszönhetően nyert a TSV 1880 Wasserburg ellen hazai környezetben. A magyar együttes 3/1-es mutatóval várja a folytatást, a német klub 2/2-vel.
Jó kezdés után a PEAC nem tudott élni helyzeti előnyével. Feléledt és felzárkózott a német vendégcsapat, amely lőtávolon kívül maradt ugyan, de azért annyira megközelítette a házigazdákat, hogy utóbbiak nem dőlhettek hátra kényelmesen. A negyedik negyedet hétpontos előnnyel kezdték a pécsiek, amelyben nemcsak tartani tudták a vendégeket, hanem a mérkőzés végére további öt ponttal növelték a távolságot. A hazai együttesben öt játékos dobott legalább 12 pontot, viszont a többiek összesen jutottak el 14-ig.NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT, 4. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–TSV WASSERBURG (német) 86–74 (29–15, 14–22, 21–20, 22–17)
Pécs, 300
Pécs, 300
néző. V: Mahlin (orosz), Hrusa (cseh), Tislenko (ukrán)
PEAC-PÉCS: HURST 15/3, Raus, RAKSÁNYI 16/6, WILLIAMS 16, T. Jovanovics 5. Cs: N. JOVANOVICS 13/3, KAPOSI 6, Orozovics 12, Szücs R. 3/3. Edző: Djokics Zseljko
WASSERBURG: PEDDY 15/9, Brunckhorst 3/3, Sten 7/3, CANNON 18, JURCSENKOVA 12. Cs: Wagner 5/3, BREITREINER 13/3, Romeo 1. Edző: Bastian Wernthaler
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 6. p.: 17–13. 13. p.: 30–20. 17. p.: 37–29. 23. p.: 47–46. 26. p.: 57–48. 33. p.: 70–61. 37. p.: 78–68
Kipontozódott: Wagner (38. p.)
Djokics Zseljko:
– Nagyon hiányzott a rotációnkból a sérült Kis Virág, ráadásul a második félidőben bokasérülése miatt már Tina Jovanovics sem tudta vállalni a játékot ezen a fizikailag nagyon nehéz meccsen. Az álmunk persze egy huszonnégy pontos győzelem lett volna, de a végén a sikernek is örülnünk kellett. Remélem, megmarad ez a győztes mentalitásunk.
Bastian Wernthaler: – Végig jobban játszott és koncentrált a Pécs, mi az első negyedben beragadtunk, ezt pedig nem tehetjük meg, ha győzni akarunk.
A csoport másik mérkőzésén: Young Cats Antwerpen (belga)–Nantes Rezé (francia) 57–92
Az állás: 1. Nantes Rezé 7 pont, 2. PEAC-Pécs 7, 3. TSV 1880 Wasserburg 6, 4. Young Cats Antwerpen 4