Női kosár Ek: az első miskolci siker, méghozzá kiütéssel

2014.12.04. 20:17
A női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének negyedik fordulójában az Aluinvent DVTK Miskolc megszerezte első győzelmét, miután hazai környezetben kiütötte a Lombos Cascaist. Mindkét együttes 1/3-as mutatóval várja a folytatást.

A házigazdák kezdésnél állva hagyták a portugálokat – akik egynapos csúszással érkeztek, így az eredetileg szerdai mérkőzés is csúszott –, utóbbiak azonban a második negyedben szerzett 29 pontjukkal nyílttá tették a találkozót. A vendégek azonban a nagyszünet után összezuhantak – 19 dobott pont két negyed alatt –, és ezt kihasználták a miskolciak. A győztes csapat kulcsembereként Naignouma Coulibaly 22 pontja mellett 23 lepattanót szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK–LOMBOS CASCAIS (portugál) 80–53 (19–5, 15–29, 21–8, 25–11)
Miskolc, 800
néző. V: Gabara (szlovák), Rohacky (osztrák), Matejek (cseh)
DVTK: Bias 4, Snytsina 11/3, CZANK 16/3, Bálint R. 7/3, COULIBALY 22. Cs: Horváth B. 7/3, Szabó P. 4, Arad, Sikora, Szécsi 9. Edző: Maikel Lopez
LOMBOS CASCAI: Viana, Baltic 4, Kostourkova, Djassi 11, LLOYD 22. Cs: Bernardeco 3/3, Guerreiro, Da Costa 1, Aragao, Mershon 12/6. Edző: Jose Leite
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 4. p.: 4–2. 8. p.: 13–2. 13. p.: 19–11. 15. p.: 27–18. 17. p.: 27–25. 19. p.: 29–29. 25. p.: 43–39. 28. p.: 52–39. 33. p.: 60–44. 36. p.: 68–48
Maikel Lopez:
– Jól dolgoztak a lányok, ezen az úton kell tovább haladnunk. A csapat akkor is harcolt, amikor ellenfelünk visszajött a mérkőzésbe és ez mindenképpen dicséretes.
Jose Leite: – Az első negyedben elhúzott a DVTK, majd magunkra találva felzárkóztunk, és ez sok energiánkat felemésztett. Utána nem maradt elég erőnk a folytatásra. Az ilyen mérkőzésekből kell a jövőre nézve merítenünk.
A csoport másik mérkőzésén: Castors Braine (belga)–Carolo (francia) 70–51
Az állás: 1. Castors Braine 8 pont, 2. Carolo 6, 3. Aluinvent DVTK Miskolc 5, 4. Lombos Cascais 5