Női kosár Ek: a DVTK egyetlen ponttal, a véghajrában kapott ki

T. I./MTIT. I./MTI
2019.10.30. 19:58
A DVTK küzdelmes mérkőzésen, utolsó másodperces kosárral kapott ki (Fotó: dvtk.eu)
A CEKK Cegléd egy negyedig nagyon jól állt az Olympiakosz otthonában, aztán viszont a görögök érvényesítették a papírformát a női kosárlabda Európa-kupa G-csoportjának 3. fordulójában. Az Aluinvent DVTK drámai körülmények között, a dudaszó pillanatában esett hárompontos kosárral 72–71-re kapott ki a vendég francia Basket Landes csapatától. A Szekszárd 35 ponttal győzte le német ellenfelét. A PEAC-Pécs harmadik mérkőzését is elvesztette

A Cegléd három fordulót követően egy győzelemmel és két vereséggel áll csoportjában. A Szekszárd eközben könnyedén győzött a vendég német Keltern ellen, és továbbra is hibátlan az I jelű négyesben.

A DVTK végig rendkívül kiélezett mérkőzést vívott a Basket Landes együttesével. A csattanó a dudaszó pillanatára maradt – s magyar szempontból egyáltalán nem volt kedvező. A diósgyőriek a záró negyedben a maguk javára fordították az állást, ám kétpontos vezetésüknél az utolsó 3 másodpercre a Landes támadhatott. Időkérés után sikerült dobóhelyzetet kialakítani, és a triplával a franciák győztek.

A magyar csapat három fordulót követően egy győzelemmel és két vereséggel áll a PEAC-Pécset is felvonultató H-csoportban. Utóbbi együttes harmadik meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

A Győr negyven ponttal kikapott a Salamanca otthonában.

KOSÁRLABDA

NŐI EURÓPA-KUPA
3. FORDULÓ
G-CSOPORT
OLYMPIAKOSZ (görög)–VBW CEKK CEGLÉD 93–53 (18–21, 23–14, 32–10, 20–8)
Athén, 300
néző. V: Milicevic (bosnyák), Kucirek (cseh), Radinovics (montenegrói)
OLYMPIAKOSZ: Szotiriu 8/3, Gemelosz 13/9, Nikolopolu 6/3, Thomas 10/3, Graves 12. Csere: Jurcenková 7, Pavlopulu 6/6, Szpiridopulu 8/6, Sztamolampru 12/6, Sztamati 10/6, Aftzi 1, Kosma. Edző: George Pantelakisz
CEGLÉD: Swanier 6, Gorjanácz 6, Brezinová 19/9, Szirony 5/3, Higgins 12. Csere: Böröndy D. 5/3, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 1. perc: 6–0. 6. p.: 6–10. 9. p.: 9–19. 12. p.: 23–21. 15. p.: 28–28. 19. p.: 39–33. 23. p.: 46–36. 25. p.: 54–38. 29. p.: 69–42. 32. p.: 77–47. 37. p.: 87–49
Gabriel Carrasco:
– Két különböző meccset játszottunk. Az első félidő nagy részében meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk, ám a harmadik negyedben szétestünk. Ezután sajnos a hitünket is elvesztettük, ezért lett ebből súlyos vereség.

I-CSOPORT
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–RUTRONIK STARS KELTERN (német) 83–48 (24–15, 29–12, 12–9, 18–12)
Szekszárd, 1000
néző. V: Matejek (cseh), Maklin (orosz), Zupancic (szlovén)
SZEKSZÁRD:
STUDER Á. 9/3, DOJKIC 16/6, Theodoreán 4, Bálint R. 12/6, RUZICKOVÁ 11/3. Csere: Daniel 3/3, McCALL 16, Studer Zs. 6/6, Kiss V. 4, Miklós M. 2, Vincze N., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
KELTERN: Thomas 6, Brown 3, Mayombo 1, CVITKOVIC 12, Nahwezni-Bende. Csere: Joseph 9/6, Jakobsone, Radics 6, Anderson 6/3, Deura 5/3. Edző: Christian Hergenröther
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6. 6. p.: 19–8. 9. p.: 19–13. 12. p.: 29–19. 15. p.: 39–19. 18. p.: 46–25. 22. p.: 57–27. 26. p.: 61–29. 30. p.: 65–36. 34. p.: 72–38. 38. p.: 81–46
Kipontozódott: Anderson (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Nagyszerű első félidőt produkáltunk, hetven százalékkal dobtuk a triplákat, emellett nagyszerűen védekeztünk. Nincsen ekkora különbség a két csapat között, de ma extrát játszottunk.
Christian Hergenröther: – Az első félidei agresszivitásunkból a szünet után semmit sem láttam a pályán. Ennek nem tudom az okát. Mi tanulni vagyunk itt az Európa-kupában, ez is egy mérkőzés volt a tapasztalatszerzésre.

H-CSOPORT
ALUINVENT DVTK MISKOLC–BASKET LANDES (francia) 71–72
(15–17, 21–20, 20–18, 15–17)
Miskolc, 850 néző. V: Tomov (bolgár), Vujicsics (montenegrói), Katic (horvát)
DVTK: Szűcs R. 5, Skorics 2, WALKER-KIMBROUGH 21/9, GOREE 17, MORRISON 11/6
Csere: Zele 5/3, Kányási 3/3, Kiss A. 2, Pusztai 5/3, Katona
Edző: Cziczás László
LANDES: DUMERC 15/3, Suárez, AYIN 16, HEJDOVÁ 11/3, GAYE 17
Csere: Paget 5/3, Touré 2, Mbuyamba 4, Plouffe 2
Edző: Julie Barennes
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 5. p.: 4–9. 9. p.: 15–13. 13. p.: 20–17. 16. p.: 29–29. 18. p.: 31–35. 23. p.: 36–43. 25. p.: 39–46. 28. p.: 50–55. 32. p.: 56–55. 35. p.: 60–60. 37. p.: 62–66. 40. p.: 71–69
Kipontozódott: Plouffe (38. p.)
Cziczás László:
– Mindent kiadtunk magunkból, ezért nem dőlünk a kardunkba. Játékosaink óriásit küzdöttek, többször öt-hét pontos hátrányból jöttek fel, ez a tartásunkat mutatja. Sérülések sújtanak minket, Pusztai Petra alig tudott játszani, ezért még Katona Szidónia is pályára lépett. Sajnálom, hogy kikaptunk, lelkes szurkolótáborunk ugyanis megérdemelte volna, hogy örömittasan menjen haza.
Julie Barennes: – A kemény mérkőzésen mindkét csapat nagyszerűen küzdött. Mi természetesen nagyon boldogok vagyunk, hogy az utolsó pillanatokban fordítva kiharcoltuk a győzelmet. Nagyszerű volt a hangulat, és biztos vagyok benne, hogy nehéz lesz a visszavágó is.

La Seu (spanyol)–PEAC-Pécs 89–57 (22–16, 24–19, 19–11, 24–11)

F-CSOPORT
PERFUMERIAS AVENIDA (spanyol)–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 83–43 (16–13, 21–7, 29–10, 17–13)
Salamanca. V: Mouton (luxemburgi), Kerisit (francia), Van Looy (belga)
AVENIDA: Domiguez 8/6, Hayes 9, Vilaró Aragones 8/3, Akhator 8, Vitola 6
Csere: Samuelson 10/3, Gil 9, Hof 11, Loyd 14/6, Cazorla Medina
Edző: Miguel Ortega
GYŐR: Ygueravide 10/6, Czank 3/3, Dúl 4, Hruscaková 15/3, DaVaughn
Csere: Dombai 1, Barnai 8, Török, Varga Zs. 2, Mansaré
Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 5. p.: 3–2. 8. p.: 11–11. 14. p.: 21–18. 18. p.: 35–18. 24. p.: 49–20. 28. p.: 57–26. 34. p.: 71–39. 38. p.: 78–43.
Milos Pavlovics:
– Nagyon erős csapat otthonában játszottunk, tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Jól kezdtük az összecsapást, aztán sok labdát adtunk el és ezzel lehetőséget adtunk egy olyan együttesnek, amely minden hibát megbüntet. sok könnyű kosarat szerzett a Salamanca és ez el is döntötte a meccset. Sok fiatal játékosunk van, akik még nem szerepeltek ilyen sorozatban.