Női kosár Ek: a Szekszárd nagy pofonba szaladt bele Bilbaóban

FAZEKAS ZOLTÁN (Bilbao)FAZEKAS ZOLTÁN (Bilbao)
2020.01.22. 22:04
A Szekszárdot nagyon megverték Bilbaóban (Fotó: fiba.com)
A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a spanyol Gernika Bizkaia 91–73-ra legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot.

A Szekszárd az első negyedben még jól tartotta magát, csupán kétpontos hátrányban volt spanyol ellenfelével szemben. A második negyedben már nagyon elhúzott a Bizkaia, 26–14-re megnyerte a játékrészt, ami azt jelentette, hogy 46–32-vel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő már jobban sikerült a magyar csapatnak, ám itt sem tudott közeledni riválisához – a harmadik negyedet három, a negyedik negyedet pedig egy ponttal nyerte meg a hazai együttes. A vége 91–73 lett. Ez ugyan csak az első mérkőzés volt, de a Szekszárdnak nagyon nehéz dolga lesz a folytatásban.

NŐI EURÓPA-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

LOINTEK GERNIKA BIZKAIA (spanyol)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 91–73 (20–18, 26–14, 19–16, 26–25)
Bilbao, 800 néző. V: Monteiro (portugál), Dominique (gibraltári), Boubert (francia)
GERNIKA: Ocete 10, WOJTA 13/6, DIETRICK 18/6, ARROJO 12/3, MILICS 21. Csere: Lo-Sylla 4, Mazionyte 7/3, Diez 6/6, Ariztimuno, Molina-Prados. Edző: Mario López
SZEKSZÁRD: Studer Á. 12/6, DOJKIC 14, Marshall 15/3, McCall 4, Ruzicková 7/3. Csere: Bálint, KRNJICS 16, Theodoreán 5/3, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 6. p.: 15–5. 8. p.: 16–12. 11. p.: 20–22. 14. p.: 30–23. 16. p.: 39–25. 19. p.: 41–26. 33. p.: 82–42. 19. p.: 41–26. 23. p.: 53–34. 25. p.: 53–40. 30. p.: 64–46. 31. p.: 70–48. 33. p.: 73–50. 36. p.: 79–55. 38. p.: 81–64
Kipontozódott: Dietrick (39. p.), Marshall (40. p.)
Djokics Zseljko: – Nagyon kemény és jó ellenféllel játszottunk, amely brutális dobószázalékot produkált, és hatvan százalék feletti pontossággal dobta a triplát. Az ellenfél harminc büntetőt dobhatott, ezt sokallom. Harcoltunk, hogy tíz pont körülre felzárkózzunk, de a játékvezetők elég könnyű síppal fújták a mi játékosainkra a személyi hibákat. A támadójátékunkkal elégedett vagyok, nehéz ennek az együttesnek 73 pontot dobni, a védekezésben fejlődnünk kell.
Mario López: – Elégedettek lehetünk, mert nagyszerű támadójátékot játszottunk és a védekezésünk is elég intenzív volt. Az első negyedben volt hiányérzetem, mert ekkor kicsit idegesek voltunk és hagytuk a lepattanókat a szekszárdiaknak. nem dőlt el a párharc, de megnyugtató a 18 pontos különbség.