Női kosár Ek: a Herne csak a meccs elején tudta meglepni a Szekszárdot

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.11.27. 20:43
A DVTK és az Atomerőmű győzött, a Győr ugyanakkor kikapott a női kosárlabda Európa-kupa 5. fordulójában. A PEAC-Pécsnek az ötödik meccsén sem sikerült elkerülnie a vereséget.

Az idegenben 70–59-re legyőzött herneiek meglepték a Szekszárdot a meccs elején, Djokics Zseljko csapatának erejéből négy perc alatt mindössze két pontra futotta. Aztán a vajdasági szakember beküldte a mozgékony embereit, Ivana Dojkic és Studer Ágnes pedig meg is hozta a lendületet. A negyed végén már a Tolna megyeiek álltak jobban (19–16), a nagyszünetben pedig már tizennyolccal vezettek a szekszárdiak. A német bajnoki címvédő a fordulás után sem tudta megnehezíteni a KSC dolgát, amely a harmadik felvonást hat nullával, a negyediket nyolc nullával kezdte, a meccset végül 85–61-re megnyerte. Győzelmével egyúttal be is biztosította a továbbjutását a Szekszárd.Szekszárdot a meccs elején, Djokics Zseljko csapatának erejéből négy perc alatt mindössze két pontra futotta. Aztán a vajdasági szakember beküldte a mozgékony embereit, Ivana Dojkic és Studer Ágnes pedig meg is hozta a lendületet. A negyed végén már a Tolna megyeiek álltak jobban (19–16), a nagyszünetben pedig már tizennyolccal vezettek a szekszárdiak. A német bajnoki címvédő a fordulás után sem tudta megnehezíteni a KSC dolgát, amely a harmadik felvonást hat nullával, a negyediket nyolc nullával kezdte, a meccset végül 85–61-re megnyerte. Győzelmével egyúttal be is biztosította a továbbjutását a Szekszárd.

„Az volt a célunk, hogy a lehető legnagyobb különbséggel nyerjünk, és ötven pont alatt tartsuk a vendégeket. A végére védekezésben kiengedtünk, ez utóbbi így sajnos nem sikerült. Fontos, hogy az a lendület, ami jellemzett minket a mérkőzés nagy részében, a továbbiakban is megmaradjon” – nyilatkozta Studer Ágnes.

Ugyancsak nyert saját közönsége előtt a DVTK, ezzel ellenfele, a spanyol La Seu elé került, amely azonban a papírforma alapján az utolsó fordulóban visszaelőzheti.

A Győr viszont – ugyancsak otthon – kikapott a spanyol Gernika Bizkaiától, így már a harmadik vereségét könyvelte el.

Ötödik mérkőzésén az ötödik vereségét szenvedte el a PEAC-Pécs.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább. A 24 csapatból a rangsorolás után a legjobb nyolc egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA

5. FORDULÓ

F-CSOPORT
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–LOINTEK GERNIKA BIZKAIA (spanyol) 60–74 (21–25, 18–25, 10–8, 11–16)
Győr, 200
néző. V: Tomic (horvát), Rohacky (osztrák), Prpa (szerb)
GYŐR: Papp K. 9/3, Raksányi 5/3, Török Á., HRUSCAKOVÁ 18/3, BARNAI 14. Csere: Czank 2, Varga Zs. 4, Dombai 2, DeVaughn. Edző: Milos Pavlovics
GERNIKA:
Ariztimuno, MAZIONYTE 12/12, DIETRICK 14/9, WOJTA 14, MILIC 16. Csere: Lo 10, Arrojo 2, Molina-Prados 6/6, Ocete Castillo. Edző: Mario López
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–10. 9. p.: 19–23. 14. p.: 27–35. 18. p.: 32–45. 24. p.: 45–52. 27. p.: 45–56. 33. p.: 53–63. 38. p.: 53–69
Kipontozódott:
Papp K. (38. p.)

Milos Pavlovics:
– Vannak gondjaink, nem tudunk teljes kerettel játszani. Most ugyan volt két visszatérőnk, de hiányzott az irányítónk. Tulajdonképpen a kinti, harminchat pontos vereség után elégedett lehetek, mert ahhoz képest javult a csapat hozzáállása.
Mario López:
– Ilyen mérkőzésre számítottunk, amelyben az első játékrészre a támadójátékunk hatékonysága volt a jellemzőbb, a szünet után viszont a védekezésünk lett erősebb, és összességében végig kontrollálni tudtuk a játékot.

I-CSOPORT
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–HERNER TC
(német) 85–61 (1916, 227, 3122, 1316)
Szekszárd, 1000 néző. V: Jovanic (bosnyák), Lapanovic (szlovén), Stojancevic (bosnyák)
SZEKSZÁRD:
Studer Zs., Marshall 16, Miklós M. 2, McCALL 13, Ruzicková 11/3. Csere: Bálint R. 8/6, Kiss V. 5/3, DOJKIC 20/6, STUDER Á. 8/3, Theodoreán, Krnjics 2. Edző: Djokics Zseljko
HERNE
: Leonard 11, FRERICKS 15/3, Westerik 7, Abaiburova 2, Brajkovics 11. Csere: Claesson, Rupnik 7/6, Fikiel, Schmidt 2, Sannes 6/6. Edző: Marek Piotrowski
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–8. 6. p.: 4–12. 9. p.: 15–14. 12. p.: 24–16. 15. p.: 30–19. 18. p: 36–21. 21. p.: 43–23. 24. p.: 58–31. 28. p.: 63–40. 32. p.: 80–48. 37. p.: 82–54
Djokics Zseljko:
– Ismét remek hangulat volt a csarnokban, ami talán annak is betudható, hogy egyre jobb a csapat játéka. Jól kezdtek a vendégek, szinte minden kísérletükből eredményesek voltak az elején, de nálunk mindig akadt olyan játékos, aki pluszt tudott hozzátenni.
Marek Piotrowski
: – Az első öt és az utolsó nyolc percet leszámítva nem volt ugyanabban a kategóriában a két csapat. Sok volt az eladott labdánk, nem volt bennünk elég küzdeni akarás, így megérdemelt a Szekszárd győzelme.

H-CSOPORT
ALUINVENT DVTK MISKOLC–CADI LA SEU (spanyol) 73–69 (16–12, 22–19, 16–18, 19–20)
Miskolc, 1100
néző. V: Szmiljanics (szerb), Panov (északmacedón), Mustapic (horvát)
DVTK: Medgyessy 4/3, WALKER-KIMBROUGH 18/3, SKORICS 10, Goree 10, MORRISON 17. Csere: Pusztai 6/3, Kányási, Zele 2, Szűcs R. 5/3, Kiss A. 1. Edző: Cziczás László
CADI LA SEU:
Pena 4, Etxarri 4, WIESE 12/6, Bahí, MOORE 17. Csere: Pujol 9/3, Nogic 7/3, Díaz 10/6, Gustavsson 6, Pascua, Jorge. Edző: Bernat Canut
Medgyessy (36. p.), Nogic (37. p.)

Cziczás László: –
Ellenfelünk nagy meccsre késztetett minket. Csapatjátékunk nem volt az igazi, ami elsősorban a kevés gólpasszban nyilvánult meg. Nagy dolognak tartom, hogy ilyen játékkal is képesek voltunk győzni, ugyanakkor abban bízom, hogy javulni fog a teljesítményünk.
Bernat Canut: –
A nagyszünetig nem a saját ritmusunkban és stílusunkban játszottunk, főleg azt fájlalom, hogy sok labdát adtunk el. A találkozó második felében feljavultunk, harcosabbá váltunk, az utolsó pillanatig küzdöttünk, ennek köszönhetően csökkentettük négy pontra a két csapat közötti különbséget.

BASKET LANDES (francia)–PEAC-PÉCS 83–48 (22–4, 20–10, 23–8, 18–26)
Mont-de-Marsan, 1800
néző. V: Martins (portugál), Bongiorni (olasz), Van Looy (belga)
LANDES:
Dumerc 2, SUÁREZ 19/15, Hejdová 12/12, AYIM 10, K. Plouffe 7. Csere: GAYE 5, TOURÉ 19/3, Paget 7/3, Mason, Marquet 2. Edző: Julie Barennes
PEAC:
Sánta 6, Horobec 4, Gémes-Sarok 9/6, Udodenko 5/3, Bravard 6. Csere: Ruják N. 4, Hegedűs 6, KAPOSI 8. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 18–0. 9. p.: 18–4. 12. p.: 30–4. 13. p.: 30–8. 16. p.: 36–8. 22. p.: 47–14. 25. p.: 54–16. 27. p.: 59–20. 30. p.: 65–22. 36. p.: 73–41. 39. p.: 81–44
Meszlényi Róbert:
– Sajnos tartalékos volt a csapatunk, három kezdőemberünk hiányzott, ez meglátszott az összjátékon. Sokat és hosszan utaztunk, ennek megfelelően kezdtük el a mérkőzést, átrohant rajtunk az ellenfél, kellett tizenöt perc, hogy felvegyük a ritmust. Próbáltunk megvalósítani néhány védekezési feladatot, a második félidőben voltak biztató pillanataink, viszonylag jobban játszottunk, bár a mérkőzés addigra eldőlt. A nemzetközi találkozókon nem mi vagyunk az esélyesek, így nehéz fenntartani az önbizalmat, ám igyekszünk építkezni a magyar bajnokságban az itt megszerzett tapasztalatainkból.