Női kosár Eb: Szlovénia legyőzte a törököket a csoportunkban

2019.06.28. 18:00
Teja Gorsic (8) a pályán nem sokat tett hozzá a szlovénok játékához, de a győzelemnek természetesen ő is ugyanúgy örült (Fotó: Koncz György)
Szlovénia 62–55-re legyőzte Törökországot a női kosárlabda Európa-bajnokság második fordulójában a C-csoportban, amelyben a magyar válogatott is szerepel.

A török csapat az utolsó negyedre fordulva 47–46-ra még vezetett a mieinktől négypontos (88–84) vereséget szenvedő Szlovénia ellen, délnyugati szomszédunk azonban a záró játékrészben a maga javára fordította a meccset.

Kínos a törökökre nézve, hogy a mérkőzést a kispadon kezdő játékosai egyetlen pontot sem dobtak a mérkőzésen – igaz, tíz percnél többet senki nem is töltött a pályán –, de ebben a mutatóban a szlovénok sem remekeltek a maguk öt pontjával.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
Szlovénia–Törökország 62–55
(14–14, 16–15, 16–18, 16–8)
Olaszország–Magyarország 51–59 (11–18, 15–7, 7–14, 18–20) – A MAGYAR VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!