Női kosár Eb: szerb–francia döntő lesz, kikapott a címvédő

2015.06.26. 22:30
A fehéroroszok legnagyobb bánatára Szerbia készülhet a franciák elleni döntőre (Fotó: FIBA Europe)
A magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőjében Szerbia két ponttal legyőzte Fehéroroszországot, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba, ahol a címvédő Spanyolországot megverő Franciaország lesz az ellenfele.

A szerbek kezdtek jobban, az első negyedben hat ponttal (13–7) is elhúztak, de a fehéroroszok a játékrész végére ledolgozták hátrányukat (18–18). A felek a második tíz percben fej fej mellett haladtak, a harmadik negyedben azonban hétpontos (51–44) előnyre tett szert a 2007-es bronzérmes fehérorosz csapat.

FIZESSEN ELŐ, ÉS MEGAJÁNDÉKOZZUK!

Fizessen elő most negyedéves Nemzeti Sport e-újságra és mi páros belépővel ajándékozzuk meg a női kosárlabda Európa-bajnokságra!

A belépők a június 26., pénteki játéknapra érvényesek.

Az akcióban mindenki részt vehet, aki június 22. és június 25. között negyedéves Nemzeti Sport e-újság előfizetést vásárol.

A belépőjegyeket a helyszíni jegypénztárban, a budapesti SYMA csarnokban személyesen vehetik át vásárlóink.

Az akció az applikácion keresztül e-újságot vásárlókra nem vonatkozik.

A Nemzeti Sport e-újságra ide kattintva fizethet elő.

A folytatásban a szerbek 18–6-os szériát futottak, ennek köszönhetően lépéselőnyből várhatták a hajrát (65–59), szűk három perccel a vége előtt azonban egyenlítettek a fehéroroszok (69–69). A legidegőrlőbb másodperceket a következő Eb házigazdája bírta jobban, így Szerbia 74–72-es győzelmével bejutott a vasárnapi döntőbe.

A másik ágon megismétlődött a 2013-as döntő, hiszen a címvédő spanyolok a kétszeres Európa-bajnok franciákkal találkoztak. A gallok villámrajtot vettek (11–4), ám a második negyed elejére elfogyott az előnyük. A nagyszünetig egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni, húsz perc után két ponttal a spanyolok vezettek (31–29).

A harmadik játékrészt a franciák kezdték jobban (46–39), ami a végjátékot is meghatározta. Miután hétpontos hátrányba kerültek, a spanyolok csak rohantak az eredmény után, de egyenlíteniük a későbbiek során már egyszer sem sikerült.

A franciák így visszavágtak a két évvel ezelőtti fináléban elszenvedett 70–69-es vereségért, és történetük során hetedszer bejutottak a fináléba. A bronzmeccsen a spanyolok a fehéroroszokkal csapnak össze.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ
Szerbia–Fehéroroszország 74–72
(18–18, 18–20, 23–19, 15–15)
Syma-csarnok, 1400
néző. V: Martinescu (román), Forsberg (dán), Mazzoni (olasz)
SZERBIA:
Butulija 9/3, M. DABOVICS 12, A. Dabovics 21, MILOVANOVICS 14/6, Page 4. Csere: Jovanovics, Radocsaj, PETROVICS 14, Ajdukovics. Szövetségi kapitány: Marina Maljkovics
FEHÉROROSZORSZÁG: Harding 10/3, Lihtarovics 11/9, SZNYICINA 11/6, LEUCSANKA 22, Veramejenka 4. Csere: Popova 7/3, Zjuzkova 5/3, Trafimava 2, Troina. Szövetségi kapitány: Anatolij Bujalszkij
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 11–5. 10. p.: 15–16. 16. p.: 30–25. 18. p.: 30–34. 23. p.: 42–48. 25. p.: 44–51. 28. p.: 53–53. 31. p.: 61–57. 37. p.: 69–64. 38. p.: 69–69
Kipontozódott: Veramejenka (40. p.), Milovanovics (40. p.)
Marina Maljkovics
: – Valójában nem vagyunk annak a tudatában, hogy mit is értünk el… Úgy érzem, gratulálnom kell a fehéroroszoknak, nemcsak az ellenünk mutatott játékukért, hanem az egész szereplésükért. Szeretnénk kiélvezni minden pillanatát ennek a sikernek.
Anatolij Bujalszkij: – Az ilyen meccsek után borzasztó nehéz mit mondani, hiszen egyetlen labdán múlt. Egy olyan agresszív rivális ellen, mint Szerbia, nekünk is agresszívnek kellett lennünk. Ez nem csak egy mérkőzés volt, egy igazi háború.

Spanyolország–Franciaország 58–63 (13–15, 18–14, 15–22, 12–12)
Syma-csarnok, 1600
néző. V: Lasuik (kanadai), Panther (német), Aunkrogers (lett)
FRANCIAORSZÁG:
DUMERC 10/6, Skrela 7/3, Tchatchouang 7/3, GRUDA 16, Yacoubou 6. Csere: MIYEM 6, Salagnac 4, EPOUPA 2, Michel 3, Cata-Chitiga 2, Ciak. Szövetségi kapitány: Valérie Garnier
SPANYOLORSZÁG: Palau 5/3, XARGAY 10, Torrens 13/3, Ndour 6, Nicholls 6. Csere: Pascua 5, CRUZ 8, Dominguez 5/3, Martinez, Gil. Szövetségi kapitány: Lucas Mondelo
Az eredmény alakulása. 1. perc: 7–0. 5. p.: 11–4. 8. p.: 11–9. 12. p.: 15–15. 14. p.: 17–19. 16. p.: 23–24. 20. p.: 29–28. 23. p.: 39–35. 27. p.: 46–39. 30. p.: 47–46. 34. p.: 56–50. 37. p.: 58–54. 39. p.: 61–54.
Kipontozódott: Ndour (37. p.)
Valérie Garnier:
– Kőkemény összecsapás volt. Nehéz lesz vasárnapra frissnek maradnunk, de elértük a célunkat, az aranyért küzdhetünk. A játékosokkal úgy döntöttünk, mindig csak az előttünk álló találkozóra készülünk és meglátjuk, így mire jutunk.
Lucas Mondelo: – Jól védekeztünk, nem kaptunk sok pontot, de ezúttal kevés labdát szereztünk és középtávolról rosszul dobtunk. Mindezt tetéztük tizenhét eladott labdával… Olyan ziccereket hibáztunk el, amit egyszerűen ezen a szinten be kell dobni. Harcoltunk és szoros meccset vívtunk, erre legalább büszkék lehetünk. Öt percünk volt a sírásra, azután már a bronzmeccsre kell készülni.

AZ 5–8. HELYÉRT
Oroszország–Montenegró 73–65
(26–12, 17–18, 10–17, 20–18)