Női kosár Eb: spanyol siker a magyar csoport rangadóján

2015.06.13. 19:09
Minden labdáért ádáz harc dúlt a spanyol–szlovák rangadón (Fotó: fibaeurope.com)
A címvédő Spanyolország 82–81-re legyőzte Szlovákiát a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság szombati játéknapján, a „magyar csoport” két, eddig veretlen csapatának rangadóján. A szombaton a törököket legyőző Fehéroroszország már továbbjutott a B-csoportból.

Nagy csatát vívott egymással a két válogatott: az első három negyedben jobbára a szlovákok jártak előrébb Kristi Toliver (22) vezérletével, és bár a negyedik negyedben a spanyolok 7–0-s rohammal elhúztak (69–61), az utolsó perc egypontos szlovák vezetéssel kezdődött (76–77).

Astou Ndour duplával fordított, majd a spanyolok a 20 pontig jutó Alba Torrens büntetőivel meg is őrizték előnyüket – Marta Páleníková utolsó másodpercbeli triplájával északi szomszédaink már csak szorosabbá tudták tenni az állást.

A-CSOPORT

Franciaország megszerezte második győzelmét, és a csehek elleni sikerrel utol is érte a szombaton szabadnapos Montenegrót. Nemcsak a magyaroknak, hanem a másik társrendezőnek sem megy: Románia szintén vereséggel zárta a játéknapot, legyőzője a második félidőre feljövő Ukrajna volt.

B-CSOPORT

Ebben az ötösben található az Eb egyetlen olyan csapata, amely már három győzelemnél tart: a szombaton a törököket legyőző Fehéroroszország már biztossá is tette, hogy továbbjut a csoportból.

A belorusz–török rangadó forró pillanatokat hozott, az ellenfél 34–27-es vezetésénél Ekrem Memnun török szövetségi kapitányt ki is állították. Kaciarjna Sznicina az első félidőben nem dobott jól, de a harmadik negyedben két triplával nagy lökést adott csapatának, és összességében elért 14 pontját hatékony védőjátékkal nyomatékosította. A törökök ezúttal gyengén dobtak a triplavonalon túlról (3/11).

A szombaton a lengyeleket felülmúló Görögország szintén hibátlan még.

C-CSOPORT

Szerbia simán megnyerte a horvátok elleni délszláv rangadót, így tartja a lépést a szombaton szabadnapos, egyelőre pontveszteség nélkül álló Oroszországgal. Lettország legyőzte Nagy-Britanniát az eddig nyeretlen csapatok meccsén.