Női kosár Eb-selejtező: magyar siker a csoportrangadón!

2016.02.20. 21:12
A magyar női kosárlabda-válogatott hazai pályán 65–64-re legyőzte Szlovákiát Európa-bajnoki selejtezőn, az E-csoport szombat esti pécsi rangadóján.

Raksányi Krisztina kosárra dob (Fotó: Löffler Péter)

Az eddigi két-két csoportmeccsét egyaránt megnyerő magyar és szlovák válogatott elképesztően szoros csatát vívott egymással. A legnagyobb különbség akkor mutatkozott a küzdő felek között, amikor az első negyed vége felé, Raksányi Krisztina triplájával 17–11-re megugrottak a mieink.

Ezt követően azonban a magyar csapat hat percig nem talált a gyűrűbe, a szlovákok kiegyenlítettek, és kezdődött a gyürkőzés. Nagyon kevés pont született – egészen a pazar negyedik játékrészig, amikor mindkét oldalon hullani kezdtek a triplák.

A mieink részéről Licskai Zsófia és Fegyverneky Zsófia dobta be az utolsó két hármast, és bár egypontos magyar előnynél Szlovákia vezethette a meccszáró támadást, sikerült megakadályozni a fordítást – Terézia Páleníková rossz dobása után Licskai begyűjtötte a lepattanót.

A magyar csapatban a honosított amerikai játékos, Quigley Alexandria szerezte a legtöbb pontot (27).

KOSÁRLABDA, NŐI EB-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, E-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 65–64 (17–13, 9–11, 9–12, 30–28)
Pécs, 3000
néző. Vezette: Pourszanidisz (görög), Krejic (szlovén), Cavara (bosnyák)
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 10/3, Simon Zs. 3, QUIGLEY 27/15, Zele 4, Krivacsevics 6. Csere: LICSKAI 7/3, RAKSÁNYI 8/3, Határ, Horváth B., Dubei. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
SZLOVÁKIA: Bálintová 5, D. Baburová 4, PALENIKOVÁ 10, HRUSCAKOVÁ 16, Jurcenková 5. Csere: A. Baburová 2, Palustna 2, SLAMOVÁ 18/18, Lukavocicová 2, Dudasová. Szövetségi kapitány: Maros Kovacik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 7. p.: 9–9. 13. p.: 17–15. 17. p.: 19–21. 19. p.: 26–22. 23. p.: 28–28. 27. p.: 31–34. 33. p.: 43–43. 36. p.: 53–49. 39. p.: 62–59
Stefan Svitek:
– A mérkőzés az utolsó negyedben dőlt el, az volt a szerencsénk, hogy mindig egy picit vezetni tudtunk. Kevés eladott labda volt a meccsen, mindenki végig becsülettel tette a dolgát. A szlovákokat Angelika Slamová tartotta életben, ha ő nincs, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Maros Kovacik: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a legutóbbi selejtezőhöz képest teljesen megfiatalított csapattal érkeztünk. Úgy érzem, a magyarok kicsivel jobban voltak, de ha lett volna egy kis szerencsénk, miénk lehetett volna a győzelem.