Női kosár Eb: szlovák és spanyol siker a mieink csoportjában

2015.06.11. 21:08
Lucia-Krc Turbová öröme a svéd–szlovák meccsen (Fotók: Veres Viktor)
Szerb és szlovák győzelemmel kezdődött a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság. A szerbek Szombathelyen fölényes különbséggel múlták felül a letteket, míg a mieink csoportjában a szlovákok az utolsó pillanatokig izgalmas mérkőzésen fordítottak a svédekkel szemben Sopronban.

A svéd–szlovák meccsen az északiak a nagyszünetben tíz ponttal vezettek, ám a harmadik negyed végére a remekül játszó, 26 pontig jutó Zuzana Zirková vezetésével kiegyenlítettek a szlovákok, akik a hajrában pontosabbak voltak, és három ponttal megnyerték a mérkőzést. A svédek legjobb dobója a 19 pontig jutó Louice Halvarsson volt.

A csoport másik meccsén Litvánia és Spanyolország mérkőzött egymással, és az ibériaiak magabiztosan szerezték meg első győzelmüket. A balti csapatnak – azt követően, hogy az első két negyedben csak 15 pontot szerzett – nem lehettek vérmes reményei, pozitívum lehet viszont számukra, hogy a második félidőben tudták tartani a lépést a spanyolokkal.

A táncos lányok csúcsformában voltak Sopronban

A találkozón nagy különbség mutatkozott az egyéni teljesítményekben, a spanyoloknál a center Astou Ndour 22 pontot és 12 lepattanót szerzett, de Alba Torrens is kiemelkedőt nyújtott 18 pontjához 7 pontot és 6 asszisztot tett hozzá, miközben a litván csapatnál senki sem jutott el legalább kétszámjegyű pontig.

A magyar válogatott pénteken Svédország ellen kezdi meg szereplését az Eb-n, Szlovákiával az utolsó csoportkörben játszik.

Az A-csoportban Montenegró és Franciaország, a C-ben Szerbia és Oroszország kezdett meggyőző teljesítménnyel, utóbbi Horvátország ellen kezdett, amelyben a soproni Iva Ciglar 17 pontig jutott, amivel ugyan a meccs legeredményesebb pontszerzője lett, de nem tudta ellensúlyozni az oroszok merítési lehetőségét. Érdekesség, hogy mindkét csapatban tíz játékos is pontot tudott szerezni.

A B jelű kvintett első meccsén Lengyelország és Törökország szoros meccset játszott, a lengyeleknél Ewalina Kobryn 24 pontot szerzett, a hajrá ennek ellenére a törököké volt, akik így nyertek három ponttal. A nap egyetlen hosszabbításos meccse az olasz–fehérorosz volt, amelyen tizenháromszor volt egyenlő állás, ám a ráadás már egyoldalúra sikerült: a déliek csak három pontig jutottak, így a fehéroroszok végül kilenc ponttal nyertek. Jelena Leucsanka dupla duplát ért el az összecsapáson (25 pont, 14 lepattanó).

Volt, akit megviselt a szlovák fordítás

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
1. FORDULÓ

A-CSOPORT
Montenegró–Csehország 71–52 (20–14, 14–13, 17–11, 20–14)
Ukrajna–Franciaország 55–79 (21–20, 12–15, 12–24, 10–20)

B-CSOPORT
Lengyelország–Törökország 54–57 (17–11, 16–15, 9–17, 12–14)
Olaszország–Fehéroroszország 76–85 (14–14, 18–19, 16–20, 25–20, 3–12) – hosszabbítás után