Női kosár Eb: arany után bronz jutott a spanyoloknak

2015.06.28. 18:02
A tornára címvédőként érkező spanyol válogatott szerezte meg a bronzérmet a magyar-román rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a harmadik helyért rendezett mérkőzésen 74–58-ra nyert Fehéroroszország ellen a budapesti Syma-csarnokban.

Az első negyedet 18–12-re a fehéroroszok nyerték meg, ezt követően azonban az ibériai válogatott fordított, és fokozatosan növelte előnyét.

A kétszeres Európa-bajnok spanyolok egy ezüstérmük mellett immár öt Eb-bronzzal büszkélkedhetnek, és a legutóbbi nyolc kontinenstornán csak egyszer, 2011-ben nem álltak dobogóra.

A fehéroroszoknak ez volt a harmadik Eb-bronzmérkőzésük; 2007-ben Lettországot legyőzték, 2009-ben a spanyoloktól kikaptak.

NŐI KOSÁRLABDA EB
A 3. HELYÉRT
SPANYOLORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG 74–58 (12–18, 22–12, 21–14, 19–14)
Syma-csarnok, 3000
néző. V: Juras (szerb), Bissang (francia), Martinescu (román)
SPANYOLORSZÁG: Palau, Torrens 25/9, Xargay 19/9, Nicholls 8, Ndour 18/3. Csere: Domínguez, Cruz 4, Gil, Romero, Martínez. Szövetségi kapitány: Lucas Mondelo
FEHÉROROSZORSZÁG: Harding 8, Lihtarovics, Sznyicina 7/3, Leucsanka 13, Veramejenka 6. Csere: ZJUZKOVA 13/6, Popova 6/6, Trafimava 2, Troina 3/3. Szövetségi kapitány: Anatolij Bujalszkij
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–16. 7. p.: 11–18. 12. p.: 18–18. 13. p.: 21–18. 16. p.: 30–24. 19. p.: 30–30. 21. p.: 36–30. 25. p.: 42–41. 29. p.: 55–43. 35. p.: 67–51.
Kipontozódott: Nicholls (38. p.), Sznyicina (39. p.)
Lucas Mondelo:
– Talán ijedten kezdtünk, de a második negyedtől többet gondolkodva, gyorsabban, könnyű kosarakat szerezve játszottunk, és ami a legfontosabb, jelentősen javult a védekezésünk. A lányok fantasztikus munkát végeztek, ez volt a tizedik meccsük, s csupán egyet veszítettek el. Szereztünk egy újabb érmet, továbbá olimpiai selejtezőt játszhatunk, boldogok vagyunk.
Anatolij Bujalszkij: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Az első negyed után egyre több problémával kellett szembenéznünk, Lihtarovics kiesésével nem volt megfelelő cserelehetőségünk. A lényeg, hogy jövő nyáron olimpiai selejtezőt játszhatunk.