Női kosár Eb: továbbra is legyőzhetetlenek a spanyolok

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.06.20. 22:42
A piros mezes Astou Ndour (balra) ezúttal is kulcsember volt a spanyoloknál (Fotó: FIBA)
A címvédő Spanyolország szombat este Győrben nagy hajrát követően 91–80-ra legyőzte Szerbiát a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság középdöntőjében, és hat mérkőzés után – egyedüliként a mezőnyben – továbbra is százszázalékos. Oroszország és Litvánia szintén győzelemmel teljesítette az F-csoport szombati játéknapját.

Spanyolország és Oroszország helye már biztos a negyeddöntőben, akárcsak az E-csoportból Törökországé és Franciaországé.

SPANYOLORSZÁG–SZERBIA 91–80

Bár a spanyolok játékán szinte végig érződött, hogy az ő csapatuk az erősebb, az állás nem kevesebb mint 16 alkalommal fordult a szombat esti győri mérkőzésen, és az utolsó négy percre fordulva csak kétpontos volt a címvédő előnye (80–78). Akkor azonban „befagyott” a szerb támadójáték, és a spanyolok 9–0-s rohammal eldöntötték a mérkőzést.

A spanyol csapatban Alba Torrens 25 és Laura Nicholls 20 pontját Astou Ndour dupla duplával (15 pont, 12 lepattanó) egészítette ki, a szerbeknél Szonja Petrovics szerezte a legtöbb (17) pontot. A spanyolok pontosabban dobták a kétpontosokat (52, ill. 43 százalék), a palánkok alatt több lepattanót gyűjtöttek be (40, ill. 30) és nagyjából feleannyiszor adták el a labdát, mint riválisuk (8, ill. 15).

OROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA 75–61

Az első félidő nagy részében fej fej mellett haladtak a csapatok, a második játékrész elejétől fokozatosan elhúztak az oroszok, a negyedik elején már 18 ponttal vezettek (66–48), és végül magabiztosan nyerték meg a mérkőzést.

Az oroszok hatékonyabban szedték a lepattanókat (46–35), és Jevgenyija Beljakova (17) vezérletével sokkal pontosabban (7/17) dobták a triplákat, mint ellenfelük (2/16). A center, Marija Vagyejeva 22 ponttal bizonyult a legponterősebb orosznak, odaát Zofia Hruscáková és Barbora Bálintová 15-15 pontot szerzett.

LITVÁNIA–HORVÁTORSZÁG 83–64

A győri közönségnek nem sok izgalomban lehetett része, hiszen a litvánok hat perc elteltével már 26–4-re vezettek. Az 1997-es Európa-bajnoknak innentől kezdve nem volt más dolga, mint megőriznie tetemes előnyét, amelynek eleget is tett, így nagyon magabiztos győzelmet aratott. A litvánoknál Gintare Petronyte 18 pontig és öt lepattanóig jutott, a horvátoknál a 17 pontot termelő Iva Sliskovic érdemel dicséretet.