Női kosár Eb: hektikus meccs, 51 dobott pont is elég volt

2015.06.17. 22:21
A cseh csapatnak csodás napja volt (Fotó: FIBA Europe)
Törökország fölényes, Csehország drámai és Franciaország hektikus győzelmével kezdődött a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság debreceni középdöntője.

A középdöntő E-csoportjának első mérkőzése az egyaránt 1–1-es mérleggel álló Törökország–Montenegró volt, amelyen sima félholdas siker született. A törökök már az első negyed végére megléptek 12 ponttal, és ugyan a nagyszünetre Montenegró közelebb zárkózott, a 22–7-es harmadik negyed pontot tett a meccs izgalmaira.

Nevriye Yilmaz 18 ponttal, Isil Alben 11 ponttal és 7-7 lepattanóval, illetve assziszttal segítette csapatát, miközben a montenegróiaknál a hétpontos Sznezana Alekszics volt a legeredményesebb játékos…

Táncosok, kezek és egy különös csók
– galéria a kosár Eb-ről (Fotók: Veres Viktor)
Táncosok, kezek és egy különös csók – galéria a kosár Eb-ről (Fotók: Veres Viktor)

Sokkal izgalmasabb volt a cseh és a fehérorosz válogatott összecsapása, amely Alena Hanusová triplájával csak a dudaszó pillanatában dőlt el, Csehország ezzel nyert 73–70-re, s így kiélezettebbé teheti a csoportot.

Hanusová mellett Katerina Elhotová volt a csehek hőse, aki 25 pontot szerzett, akárcsak a túloldalon Lindsey Harding.

A görög–francia összecsapás hektikus küzdelmet és pontszegény játékot hozott. A franciák 11–2-es rohammal kezdték a meccset, majd 15–6-ra vezettek az első negyed végén, és a nagyszünetben is tartották az előnyüket. Ugyanakkor a görögök remekül védekeztek, és felfejlődtek támadásban, a negyedik negyed elején pedig utolérték ellenfelüket, sőt, a vezetést is átvették (39–38). Ezt követően azonban lefagytak a déliek, sorozatban nyolc pontot kaptak, és ugyan nem adták olcsón a bőrüket, végül elbuktak 51–42-re.

A meccs legjobbja a 16 pontos Zoi Dimitraku volt, a franciáknál Sandrine Gruda és Paoline Salagnac 12-12 pontot gyűjtött.